Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum

A kormány döntése értelmében az eredetileg kijelölt helyszínen, az Északi Járműjavító területén valósulhat meg az új Közlekedési Múzeum. A beruházás előkészítése a következő időszakban felgyorsulhat, hogy a költségvetési lehetőségek függvényében az építkezés mielőbb megkezdődhessen.
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a döntést üdvözölve közölte, hogy szerinte ezzel lezárulhat az elmúlt évek politikai vitája a múzeum jövőjéről. Mint fogalmazott, „a hangulatkeltést és a provokáció helyett az építkezés időszaka jön”.
A szakpolitikus emlékeztetett arra, hogy az új múzeum számára már korábban elkészültek a nemzetközi tervpályázat nyertes tervei, valamint a szükséges engedélyek is rendelkezésre állnak. Véleménye szerint indokolatlan volt a beruházás más helyszínre történő áthelyezésének terve.
Vitézy Dávid bírálta az előző elképzelést is. Szerinte „Lázár János ugyanis, csak azért, hogy összeugrassza a vidéki és fővárosi embereket, egy Debrecentől is távol eső mezőn akarta megépíteni a múzeumot, miközben Budapesten már egy gyönyörű és alkalmas ipari műemlékben, kész tervekkel és engedélyekkel rendelkezett az új Közlekedési Múzeum”.
A következő időszak feladatai között szerepel a kiállítás szakmai előkészítésének folytatása, a gyűjtemény fejlesztése, valamint az építkezéshez szükséges közbeszerzési eljárások lefolytatása.
Vitézy Dávid szerint a cél az, hogy a Közlekedési Múzeum ismét elsősorban kulturális intézményként éljen az emberek emlékezetében. „Azért mégiscsak az lenne a normális, hogy a Közlekedési Múzeumról nem a politika jut az emberek eszébe, hanem egy gyönyörű épület, egy kellemes családi program, csillogó szemű gyerekek, a Szellem gőzmozdony és az Árpád motorvonat” – fogalmazott.
























































