Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat

Ünnepélyes keretek között átadták át június 25-én a Békessy Béla-sportösztöndíjakat, a Cívis Talentum ösztöndíjakat és a Kölcsey Ferenc-ösztöndíjat a Régi Városházán. Az elismeréseket Papp László polgármestertől vehették át a díjazottak.
A Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata által 2016-ban alapított Békessy Béla-sportösztöndíj célja, hogy elősegítse a debreceni sportolók eredményes felkészülését és a nemzetközi versenyeken való sikeres szereplését. Az ösztöndíj annak a debreceni sportszervezetben versenyző, egyéni vagy csapatsportágban részt vevő, amatőr vagy hivatásos, felnőtt vagy a legidősebb utánpótlás-korosztályba tartozó sportolónak adományozható, aki olimpián, paralimpián, világjátékokon, világbajnokságon, világkupán vagy Európa-bajnokságon kiemelkedő eredményt ért el.
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban Békessy Béla-sportösztöndíjat adományozott:
- Arany Attila Csaba atlétának
- Bányász Viktória Éva aerobik versenyzőnek
- Battai Sugár Katinka vívónak
- Bernáth Attila ökölvívónak
- Dobi Gergő triatlonistának
- Fehér Flóra aerobik versenyzőnek
- Göttlinger Dániel kerekesszékes vívónak
- Komjáthi Nóra ökölvívónak
- Litvák Lili karate versenyzőnek
- Pernyész Dorottya uszonyosúszónak
A szintén 2016-ban alapított Cívis Talentum ösztöndíj célja a kiemelkedő tanulmányi és versenyeredményekkel rendelkező középiskolás diákok támogatása, valamint a nemzetközi tanulmányi versenyeken való sikeres részvételük elősegítése. Az ösztöndíj olyan Debrecenben tanuló tehetséges középiskolás diáknak adományozható, aki tanulmányai mellett humán, reál, idegen nyelvi, művészeti vagy informatikai területen, illetve a szakképzés keretében kiemelkedő teljesítményt nyújtott, nemzetközi tanulmányi versenyen vett részt, és diáktársai számára is példát mutat.
A város önkormányzata 2026-ban Cívis Talentum ösztöndíjat adományozott
- Baran Júliának, a Fazekas Mihály Gimnázium 10. osztályos tanulójának
- Bodor Noéminek, a Fazekas Mihály Gimnázium 11. osztályos tanulójának
- Czapák Dánielnek, a Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum 11. osztályos tanulójának
- Fekete Fruzsina Flórának, a Tóth Árpád Gimnázium 10. osztályos tanulójának,
- Görömbey Tamásnak, a Fazekas Mihály Gimnázium 12. osztályos tanulójának,
- Kovács Enikőnek, a DSZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum és Kollégium 13. osztályos tanulójának
- Lesku Dórának, a Tóth Árpád Gimnázium 12. osztályos tanulójának
- Pankucsi-Versényi Áronnak, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma 12. osztályos tanulójának
- Rátonyi Levente Marcellnek, a Fazekas Mihály Gimnázium 11. osztályos tanulójának
- Vámosi Bendegúz Péternek, a Fazekas Mihály Gimnázium 11. osztályos tanulójának
A Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése által 2006-ban alapított Kölcsey Ferenc-ösztöndíj célja olyan, Debrecenről szóló értékes alkotások létrejöttének ösztönzése, amelyek erősítik a helyi polgárok identitását és a városhoz való kötődését. Az ösztöndíj a kulturális élet területén alkotó természetes vagy jogi személynek adományozható.
A Kölcsey Ferenc-ösztöndíjat 2026-ban átvehette
- Mispál Attila, Balázs Béla-díjas film-, televízió- és színházi rendező, forgatókönyvíró, dramaturg vehette át a Karcok Szilágyi Imre műhelyéből – Egy kortárs debreceni rézmetsző portréja című pályaművéért.
Zárógondolataiban Papp László polgármester hangsúlyozta: már a díjazottak eredményeinek felsorolása is rendkívüli teljesítményekről tanúskodik, de ezek mögött hosszú évek munkája, lemondása, elkötelezettsége és koncentrációja áll.











































