Papp László: büntetőfeljelentést teszünk a Semcorp ellen

A környezetvédelmi hatóságtól Debrecen önkormányzata és a vagyonkezelő azt a tájékoztatást kapta, hogy a Semcorpc területén környezeti szennyezés történt, amely határérték feletti szennyezést mutat ki a felszín alatti vizekben - közölte Facebook-oldalára június 24-én, szerdán feltöltött videójában a város polgármestere.
Ez egyszerűen elfogadhatatlan – szögezte le Papp László, hozzátéve, hogy nem először fordul elő a Semcorp esetében, hogy a szennyezés gyanúja vagy maga a ténye vetődik fel.
A leghatározottabban kérjük a környezetvédelmi hatóságtól, hogy széleskörű vizsgálatot folytasson le ebben az ügyben, és vizsgálja meg a Semcorp felelőségét, szükség esetén tiltsa el a gyártási tevékenységtől, valamint vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának a lehetőségét
- fogalmaz a polgármester.
Sőt, nem állunk meg a hatóság vizsgálatok kiterjesztésénél és szükségességénél, hanem büntetőfeljelentést teszünk az ügyben. Aki Debrecen környezetvédelmi szabályainak megszegésével játszik, annak büntetőjogi következményekkel is szembe kell néznie - nyomatékosította Papp lászló.















































