Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben

A „Hajdúböszörményi belterületi utak fejlesztése” című beruházás eddigi eredményeiről és a program folytatásáról tartott sajtótájékoztatót Hajdúböszörmény önkormányzata június 23-án. A TOP Plusz programban megvalósuló, 700 millió forintos európai uniós támogatású fejlesztésnek köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg: a pályázatban eredetileg szereplő 6,6 kilométer helyett összesen 7,499 kilométernyi út épül vagy újul meg a városban.
A sajtótájékoztatón Balogh Csaba alpolgármester, Bulcsu László, a Hajdú-Bihar Vármegyei Önkormányzat Közgyűlésének alelnöke, valamint Tóbiás Tímea projektmenedzser ismertette a beruházás részleteit.
Számos kedvező hatás
– Mérföldkő a mai nap, mert mindennap szembesülünk a járdák és utak állapotával. Ezzel a beruházással hatalmasat léptünk előre. A célunk az, hogy minden utcában szilárd burkolat legyen, ezért volt, ahol teljesen új út épült, máshol pedig a meglévő útszakaszok újultak meg – fogalmazott Balogh Csaba, aki szerint a fejlesztés jóval túlmutat a közlekedés kényelmén.
– A jó út biztonságot jelent, gyorsabb kiérkezést a mentőknek és más szolgálatoknak, tisztább környezetet teremt, megszünteti a sár és a por okozta problémákat. A vállalkozói beruházások szempontjából is fontos, mert a jó út vonzza a munkahelyeket. Emellett az ingatlanok értékét is növeli, miközben az önkormányzatnak hosszú távon kevesebb útfenntartási költséget jelent – mondta.
Hozzátette, a kivitelezés teljes időszakában rendszeresen járta a helyszíneket, és a lakossági észrevételekre igyekeztek gyorsan reagálni.
Közös siker
Bulcsu László arról beszélt, hogy a vármegyei fejlesztési program egyik fontos eleme volt a települési úthálózat korszerűsítése.
– Hajdú-Bihar vármegyében 14 milliárd forintos keretösszeg állt rendelkezésre hasonló fejlesztésekre, ebből 700 millió forint érkezett Hajdúböszörménybe. A vármegye minden településsel jó együttműködést alakított ki, mert közvetlen kapcsolatban vagyunk az önkormányzatokkal, és pontosan látjuk, hol milyen fejlesztésekre van szükség – fogalmazott. Az alelnök emlékeztetett arra is, hogy a kezdeti forráskeret kisebb volt, de a vármegyei önkormányzat vezetésének közreműködésével sikerült több pénzt biztosítani a programra.
– Nagyon nagy szükség van az útépítésekre. Tudjuk, hogy minden út nem lehet egyszerre tökéletes állapotú, de kötelességünk arra törekedni, hogy minél több helyen megszűnjenek a problémák. A mostani beruházás is azt mutatja, hogy a vármegye és a települések harmonikusan tudnak együttműködni a helyi igények megvalósításában – mondta.
Az év végére befejeződik
Tóbiás Tímea projektmenedzser ismertette, hogy a beruházás keretében sikeres műszaki átadás-átvétellel már lezárult az Alföld utca, a Baktay Ervin utca, a Báthory Gábor körút, a Batthyány Lajos utca, a Beke Antal utca, az Enyingi Török Bálint utca, az Erkel Ferenc utca, a Honvéd utca, a Vidtelke utca, a Mátyás király körút, az Orbán Balázs utca és a Szénássy Mátyás utca fejlesztése. Még zajlik a Corvin János körút és a Külső Debreceni utca felújítása, emellett várható a Bajcsy-Zsilinszky utca rekonstrukciója is.
A fejlesztés eredményeként javul a települési közúthálózat állapota, biztonságosabbá válik a közlekedés, mérséklődhetnek a hátrányos társadalmi folyamatok, és kedvezőbb feltételek jöhetnek létre a gazdasági beruházások számára. A projekt tervezett befejezési határideje december 31.


























































