Megunta a debreceni gyerekek focizását

Fociztak a gyerekek április 25-én délután Debrecenben, egyikőjük egy sípot fújkált a játék közben, és néha a kerítésnek is nekipattant a labda. A szomszéd megelégelte a hangoskodó fiatalokat, és egy légpuskával a kezében adott nyomatékot annak, hogy csendesebb vasárnap délutánra vágyik. Hatásosnak bizonyult a fellépése, mivel a gyerekek sírva szaladtak be a szüleikhez a házba, akik azonnal hívták a rendőrséget.
A járőrök mindkét felet meghallgatták, majd az 56 éves szomszédot előállították, a légpuskát pedig lefoglalták. Kihallgatásán a férfi részletes beismerő vallomást tett, cselekedetét hirtelen dühével magyarázta, azonban megbánta, hogy ennyire ráijesztett a gyerekekre.
A Debreceni Rendőrkapitányság fegyveresen elkövetett garázdaság miatt folytatott eljárást vele szemben. A nyomozók bíróság elé állítási javaslattal befejezték az ügy vizsgálatát.
Ítélet született
Az elsőfokú bíróság a büntetlen előéletű férfit fegyveresen elkövetett garázdaság bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért őt egy évre próbára bocsátotta, a lefoglalt légfegyvert pedig elkobozta. A férfi kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy az azt észlelőkben megbotránkozást, riadalmat keltsen.
A járásbíróság ítélete jogerős, azt mind az ügyészség, mind a vádlott és védője is tudomásul vették.























































