A CATL munkaerőpiaci ellenőrzését kezdeményezi a város

A CATL kínai akkumulátorgyár átfogó munkaerőpiaci ellenőrzését kezdeményezi a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatalnál a debreceni önkormányzat - közölte a városháza július 3-án, csütörtökön.
A városháza azt követően kezdeményezte az eljárást, hogy az elmúlt hét során sajtóhírek jelentek meg a CATL debreceni beruházásával kapcsolatban, majd a CATL ezekre reagálva egyértelművé tette, hogy nem történt csoportos létszámleépítés, és nem szerepel a tervei között a hazai munkaerő arányának csökkentése.
Közleményében Debrecen önkormányzata leszögezi: a városban zajló minden, gazdasággal összefüggő folyamatot figyelemmel kísér annak érdekében, hogy azok a helyi foglalkoztatás, a létrehozott új munkahelyek betöltése, a magyar és a debreceni gazdaság fejlődésének érdekei szerint történjenek.
Az elmúlt években Debrecen gazdasága a legdinamikusabb fejlődést mutatta az országban, számos új gyár épült, és több ezer új munkahelyet töltöttek be, túlnyomó többségben magyar munkavállalókkal. Ezt a kormányhivatal munkaügyi adatai egyértelműen és vitathatatlanul alátámasztják
- írták. A közleményben hangsúlyozzák: Debrecen önkormányzata a városba települő mindegyik cégtől elvárja, hogy amennyiben megfelelő képzettségű magyar munkaerő áll rendelkezésre, akkor azt alkalmazza. Az eddig betöltött több ezer új munkahely esetében ez az elv teljes mértékben érvényesült, a Debrecenbe települt új vállalatok teljes körű együttműködést mutattak.
Az önkormányzat szerint ennek folytatása egyértelműen a város érdeke, hiszen Debrecen lakossága ezáltal szakképzett, munkahellyel rendelkező emberekkel gyarapszik. A folyamat jogi garanciáját is megteremtette a törvényhozás, miután külföldi munkavállaló csak akkor alkalmazható, ha megfelelően képzett magyar munkaerő nem áll rendelkezésre - emlékeztettek.
Hozzátették: ennek a rendelkezésnek a teljes körű betartását Debrecen önkormányzata a CATL-től is elvárja, mert ez a jövőbeni jó együttműködés alapja.
"A jövőbeni jó együttműködés előmozdítása érdekében kezdeményezzük a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatalnál, hogy folytasson le egy átfogó munkaerőpiaci ellenőrzést a cégnél a helyzet tisztázása érdekében"
- közölték. Megjegyezték ugyanakkor, hogy a városvezetés mind a kormányhivatallal, mint a CATL vezetésével kapcsolatban áll, és "egybehangzó információk szerint a cég magyarországi toborzó tevékenységét nem állította le, sőt, annak kiterjesztését kérte a szomszédos megyékre".
Hozzátették: egy nagyvállalat több ezres munkavállalói állományának felépítése együtt jár érkező és távozó munkavállalókkal. Debrecen számára minden magyar munkavállaló fontos. Megtartásuk az új munkahelyeknek köszönhetően kitűzött cél és reális lehetőség is egyben, és az új munkahelyek betöltéséhez mind a kormányhivatal, mind az önkormányzat megadja a megfelelő segítséget - írták.






























