Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Urbi et Orbi: jelen lesz a pápa

mti | 2025. 04. 19. | 16:24:25
A Szent Péter térre több tízezres tömeget várnak.
Urbi et Orbi: jelen lesz a pápa
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A szentszéki sajtóközpont bejelentette, hogy Ferenc pápa húsvét vasárnap jelen kíván lenni a Szent Péter téren az ünnepi misét követő Urbi et Orbi, Róma városához és az egész világhoz intézett latin nyelvű áldáson.

Április 20-án délelőtt Angelo Comastri bíboros, a Szent Péter-bazilika nyugalmazott főpapja mutatja be a Szent Péter téren az ünnepi misét. A hagyomány szerint délben a pápa a bazilika központi lodzsájáról mondja el húsvéti beszédét, amelynek állandó témája a béke, majd latinul Urbi et Orbi áldást ad. A Vatikántól származó információk szerint 

a pápa beszédét más fogja felolvasni, de Ferenc pápa mondhatja el az áldás bevezető sorait a Szent Péter téri szabadtéri oltárnál.

A Szent Péter térre több tízezres tömeget várnak - hívőket és turistákat -, akik Ferenc pápát akarják látni és hallani.

A pápa március 23-án távozott a Gemelli kórházból. A nagyhéten a bíborosi testület általa kijelölt tagjai vezették a szertartásokat. Ferenc pápa egyedül virágvasárnap jelent meg a Szent Péter téren rövid időre, valamint nagycsütörtök délután a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönt kereste fel, ahol rabokkal találkozott.

Szombat este a Szent Péter-bazilikában tartják a virrasztást Giovanni Battista Re, a bíborosi testület dékánja vezetésével. A vigília a Szent Péter-bazilika előcsarnokából indul, ahol megáldják a tüzet, majd előkészítik a húsvéti gyertyát, vagyis keresztet vésnek bele, az alfa és az ómega görög betűt és az idei évszámot. Azt követően a gyertyát meggyújtják.

Papok és hívők a bazilika főhajóján az oltárig haladnak. A hívőkkel teli Szent Péter-bazilika teljes csendben és sötétben lesz, csak a jelen levők kezében tartott levő gyertyák világítják meg. Amikor felkapcsolják a fényeket, megszólalnak a bazilika harangjai, és visszaindulnak Rómából a világ templomaiba, amelyek az utóbbi három napban némák voltak. A szertartáson három felnőttet, két olaszt és egy albánt a keresztség szentségében részesítenek.

További híreink
Svájcban a migrációról tartanak népszavazást
Svájcban a migrációról tartanak népszavazást
Megosztja a kérdés a svájciakat.
Donald Trump 80 gyertyát fúj el
Donald Trump 80 gyertyát fúj el
Megosztó személyiség.
Egy magyar és egy román kamionos halála
Egy magyar és egy román kamionos halála
A baleset a D2-es autópályán történt Csehországban.
Bevándorlásellenes zavargások: Belfastban áll a bál
Bevándorlásellenes zavargások: Belfastban áll a bál
A város főként bevándorlók lakta egyes negyedeiben több épületet is felgyújtottak.
Erős földrengés rázta meg a Fülöp-szigeteket
Erős földrengés rázta meg a Fülöp-szigeteket
Japánban és Indonéziában cunamiriadót rendeltek el.
Ukrajnai magyar kisebbség: megállapodtak a jogokról
Ukrajnai magyar kisebbség: megállapodtak a jogokról
Például a szabad nyelvhasználatról.
Újranyitnának egy bányát Parajdon
Újranyitnának egy bányát Parajdon
A bukaresti igazgatóság dönt.
Orosz drón zuhant egy romániai panelházra
Orosz drón zuhant egy romániai panelházra
A robbanás és tűz után 70 személy menekült ki az épületből.
XIV. Leó szerint az AI-t „le kell fegyverezni”
XIV. Leó szerint az AI-t „le kell fegyverezni”
Nincsen algoritmus, amely erkölcsileg elfogadhatóvá teheti a háborút – áll a pápai pásztorlevélben.
Csíksomlyói üzenet: csak együtt boldogulhatunk
Csíksomlyói üzenet: csak együtt boldogulhatunk
A zarándokok között volt Sulyok Tamás köztársasági elnök is.
Hirdetés
Hirdetés
Magyar Pétert bírálta a szlovák államfő
Magyar Pétert bírálta a szlovák államfő
Nem tartja jó retorikának a a nemzeti összetartozás napján tett kijelentést.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A debreceniek középpályása iránt komolyan érdeklődnek - írják.
Hirdetés
Hirdetés
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Manhattanben vasárnap reggelig tartott az ünneplés.
Bojt kinevelte jövőjét – ezzel elveszítette önmagát
Bojt kinevelte jövőjét – ezzel elveszítette önmagát
Az egykor módos, polgárosodó falu éppen azért kezdett kiürülni, mert a szülők többet akartak a gyerekeiknek.
Gazdaság
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.