A gyermekek gyógyulásáért fociztak Debrecenben

A gyermekek gyógyulásáért fogtak össze az építőipari cégek az V. HUNÉP Építőipari Jótékonysági Labdarúgó Tornán, amelyet június 19-én, pénteken rendeztek.
Izgalmas büntetőpárbaj a bronz és az arany meccsen is, pörgős csocsópartik, fenséges ízek és illatok a főzőversenyen.
Tizenöt vállalattól több mint százötven résztvevő érkezett a tornára, amelynek idén is a debreceni Oláh Gábor utcai sportcentrum műfüves focipályája adott otthont.
Mindenütt mosolygós arcok, jókedv és kellemes zene teremtett vidám légkört, a bográcsokban rotyogó levesek csábító illata pedig csak még tovább erősítette a barátságos hangulatot.
Szabó Dávid, a HUNÉP Zrt. vezérigazgatója a torna megnyitóján kiemelte: a rendezvény mottója a jól ismert „Építsünk együtt!” szlogen.
Ez az üzenet a sportpályán idén is új értelmet nyer, hiszen az építőiparról sokan azt gondolják, hogy zajos és poros, pedig ez a szakma valójában az alkotásról szól, amelynek köszönhetően gyönyörködhetünk a létrehozott épületekben, és élvezhetjük azok funkcióját, legyen az lakóház, iskola, strand vagy például sportkomplexum - fogalmazott.
Hegymegi Tamás, a HUNÉP Zrt. vállalkozási és műszaki igazgatója hangsúlyozta: a torna teljes bevételét a Debreceni Egyetem Gyermek Rehabilitációs Osztályának ajánlják fel. A kereken egymillió forintos támogatásból egy korszerű, hiánypótló Game Ready rehabilitációs rendszert szereznek be, amely kézzelfogható módon járul hozzá a beteg gyermekek eredményesebb és gyorsabb gyógyulásához.
A zöld gyepen összesen 10 csapat vágott neki a labdarúgó-tornának az A és B csoportokban. A sportszerű, de vérbeli rangadókon a 27 mérkőzés alatt a büntetőkkel együtt mintegy 64 gólt látott a lelkes közönség.
A torna történetében először ugyanis mind a bronz-, mind az aranymeccsen a rendes játékidőben döntetlent értek el a csapatok, így mindkét derbin izgalmas végjátékban, büntetőrúgásokkal dőlt el a sorrend. Az első helyen a Rácz Tüzép (FocistasRÁCZok) csapata végzett, megvédve ezzel 2025-ös bajnoki címüket. Második a Leadec Kft. gárdája lett, míg a bronzérmet a Topsteel kollégái vihették haza.
A csapatsikerek mellett a nagyszerű egyéni teljesítményeket is vastapssal jutalmazta a közönség:
A torna legjobb kapusa: Papp Gábor (FocistasRÁCZok), aki parádés védéseivel tartotta a hátán a bajnokcsapatot.
A torna legjobb mezőnyjátékosa: Szűcs Péter (Leadec Kft.).
A torna gólkirálya: Lakatos Péter (Eger Kas FC), aki 6 találattal szerezte meg az elismerést.
A játékkedv a csocsóasztaloknál is végig megvolt, ahol 9 csapat mérte össze a reflexeit, két csoportban. A döntő összecsapást most is több tucat szurkoló állta körbe. Ebben a versenyszámban a Bajcsy Team párosa bizonyult a legjobbnak, maguk mögé utasítva a második helyezett CsocsósRáczok és a harmadik helyezett Hunép-Panel versenyzőit.
A főzőverseny is tartogatott izgalmakat, ahol a csapatok fakanállal a kezükben bizonyíthattak. A zsűri döntése alapján a gasztronómiai viadalt a Leadec Kft. nyerte meg a remekül elkészített palóc levesével. A második helyet a Bajcsy Team szerezte meg egy ízletes tárkonyos pulykaragu levessel, míg a dobogó harmadik fokára az Eger „kas” csapata állhatott fel egy klasszikus babgulyással.
A HUNÉP jótékonysági focikupája mára messze túlmutat egy hagyományos vállalati sportnapon: igazi családbarát ünneppé vált, ahol idén is jónéhány családtag és gyermek szurkolt, kapcsolódott ki együtt.
Ez a nap ismét bizonyította, hogy az építőipar szereplői a mindennapi üzleti tevékenységen túl a társadalmi felelősségvállalásban és a közös értékteremtésben is képesek a példaértékű összefogásra.
Az V. HUNÉP Jótékonysági Építőipari Focikupán résztvevő cégek névsora:
- Bajcsy Invest Kft.
- Bajcsy Kereskedőház Kft.
- Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum
- Eger „kas” Kft.
- Frissbeton Kft.
- Grósz és Társai Kft.
- Hajdu-Alu Kft.
- HUNÉP Zrt.
- Kálló-Bau Építőipari Kft.
- Knauf Építőipari Kft.
- Kreat In Group Kft.
- Leadec Kft.
- Rácz Tüzép Kft.
- Topsteel Group Kft.
- UNISZOL Kft.



































































