Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Erste Liga: hazai pályán kezd a Debrecen

deac.hu | 2025. 08. 01. | 16:32:55
Elkészült a menetrend.
Erste Liga: hazai pályán kezd a Debrecen
Könnyed győzelemet arattak a fekete mezes debreceniek (Fotó: Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A Magyar Jégkorong Szövetség a klubokkal egyeztetve elkészítette a 2025/2026-os szezon menetrendjét. A DEAC először szeptember 14-én, hazai pályán lép jégre a DAB ellen, majd a BJA-hoz utazik. Idén nem lesz karácsonyi meccs itthon, december 26-án Újpesten vendégszerepel az együttes. A hazai mérkőzések kezdési időpontja 18.30 lesz.

Az Erste Liga alapszakasza 32 mérkőzésből áll majd, és január 28-án zárul. Mindenki négyszer játszik mindenkivel, kétszer otthon, kétszer idegenben. A tervezhetőség jegyében a játéknapok az előző idényen bevált ritmusnak megfelelően a legtöbb esetben pénteken és vasárnap lesznek, ugyanakkor a menetrend véglegesítésénél figyelembe kellett venni a nemzetközi sorozatok, például a Kontinentális Kupa és az ICEHL programját is, hogy a teljes magyar és regionális hokinaptár összhangban legyen.

Az Officium Magyar Kupa és a tél végi válogatott szünet után, február 10-től rendezik a magyar bajnokság rájátszását, így az OB I-es helyezések ezúttal is külön sorozatban dőlnek el.

Az Erste Liga alapszakaszában a magyarországi csapatok egymás elleni mérkőzéseinek eredményei alapján kialakult tabella első két helyezettje automatikusan az OB I-es playoff legjobb négy együttese közé kerül, a többi négy csapat pedig két győzelemig tartó párharc során küzd a továbbjutásért: 3–6., 4–5. párokban. Az OB I-es elődöntő az egyik fél harmadik sikeréig tart és a magyar bajnoki fináléban is három meccset kell nyerni az aranyéremért. Az OB I-es döntő február 27-án kezdődik – ha ötödik mérkőzés is szükség, azt március 7-én tartják.

Ez idő alatt az erdélyi csapatok a romániai bajnokságban tehetnek eleget a kötelezettségeiknek.

Mindezek után következik az Erste Liga rájátszása, amely március 10-én indul. Középszakasz és rájátszás-kvalifikáció ezúttal sem lesz, a playoffban az első nyolc helyezett folytathatja, az utolsó számára pedig véget ér a szezon. Az Erste Liga rájátszásában a párharcok már egységesen négy győzelemig tartanak. Az elődöntő március 25-én kezdődhet, a finálé első meccsét pedig április 8-án rendezik – ha szükség lesz hetedik meccsre, annak április 19. az időpontja.

A szövetség honlapjának beszámolója szerint újítás a légióskorlát, amit hosszas előkészítés után, az egyesületek, valamint a szakmai bizottság javaslatait figyelembe véve implementálnak a 2025/2026-os évadtól. A mérkőzésekre 2+19 fős keret nevezhető, a külföldi játékosok maximális számát pedig nyolcban határozták meg. A meccskeretben kötelező lesz egy U21-es és két U24-es, nem külföldi mezőnyjátékos szerepeltetése is – amennyiben ezt egy csapat az adott meccsen nem teljesíti, a nem nevezett fiatal játékosok számával csökken a nevezhető kerete. Mindennek a lényege, hogy nagyobb szerephez jussanak a magyar tehetségek, elősegítve a fejlődésüket.

A DEAC szeptemberi programja:  
szeptember 14., vasárnap DEAC–DAB
szeptember 19., péntek BJA–DEAC
szeptember 21., vasárnap DEAC–Gyergyó
szeptember 26., péntek UTE–DEAC
szeptember 28., vasárnap DEAC–DVTK

A részletes program ITT érhető el. 

További híreink
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Változik a forgalmi rend Debrecenben.
Hetvenéves Bessenyei Péter
Hetvenéves Bessenyei Péter
Számos nagyszerű eredményt ért el.
Válogatott: két kulcsember nem jön Debrecenbe
Válogatott: két kulcsember nem jön Debrecenbe
Kazahsztán lesz a magyarok ellenfele.
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
A DVSC megnyerte az ifjúsági kézilabdaligát.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
A szurkolók szavazatai alapján.
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Hét góllal is vezetett a Fradi.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Több jégkorongozótól elköszönt a DEAC
Több jégkorongozótól elköszönt a DEAC
Elkezdődött a következő szezon keretének kialakítása az új szabályok figyelembevételével.
Jégkorong-vb: hosszabbításban dőlt el a döntő
Jégkorong-vb: hosszabbításban dőlt el a döntő
Finnország ötödször végzett az élen.
A végén még kaptak egy nagy zakót a magyarok
A végén még kaptak egy nagy zakót a magyarok
Ezzel együtt jövőre is a világelitben folytathajták.
Kiütötték a magyarokat Svájcban
Kiütötték a magyarokat Svájcban
Eggyel kevesebbet kaptunk, mint tavaly.
Átalakul a DEAC bajnoksága
Átalakul a DEAC bajnoksága
Kérdés, hogy a debreceniek ehhez miként alkalmazkodnak.
Jégkorong-vb: nem csak bennmaradnának a magyarok
Jégkorong-vb: nem csak bennmaradnának a magyarok
A válogatott első ellenfele Finnország lesz.
Ez egy vállalható magyar vereség
Ez egy vállalható magyar vereség
Önbizalmat adhat a vb-nyitányra.
Válogatott: az utolsó debreceni is kikerült
Válogatott: az utolsó debreceni is kikerült
Korábban Mihalik Gergőnek és Molnár Dávidnak köszönték meg a részvételt.
Jégkorong-vb: nem lesz DEAC-os résztvevő
Jégkorong-vb: nem lesz DEAC-os résztvevő
Mihalik Gergő kikerült a keretből.
Hirdetés
Hirdetés
Új elnöke van a DK-nak
Új elnöke van a DK-nak
Az elnökválasztáson eredetileg két jelölt indult, de egyikük visszalépett.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Hirdetés
Hirdetés
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Az új kormány miniszteri biztost nevez ki a gyermekvédelmi és javítóintézeti bántalmazási ügyek teljes feltárására.
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.
Gazdaság
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
Saját önkormányzati forrásból újul meg a Petőfi utcai óvoda udvara és környezete.
Támogatott tartalom
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Nagyvállalatok és helyi cégek egyaránt toboroznak.
 Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Professzionális szolgáltatások a L’Essence De Luxe-ban.
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
A rendezvényt hagyományosan zenei és szabadidős programok is kiegészítik.
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Az év legnagyobb építőanyagvására Debrecenben.