Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Egy szobafestő elképesztő története Hajdúböszörményből

Zsaru Magazin | 2025. 12. 02. | 17:14:25
Rémálom lett a megbízásból.
Egy szobafestő elképesztő története Hajdúböszörményből
Bozsó Ferenc (Fotó: Zsaru Magazin)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Egy lakást kellett volna kifestenie egy szobafestőnek Hajdúböszörményben, ám a megbízásból rémálom lett. Megrendelője nemcsak az előleget kérte vissza tőle, hanem annak sokszorosát - írja a Facebook-oldalán a Zsaru Magazin. 

Október elején kereste fel a debreceni szobafestőt egy hajdúböszörményi férfi azzal a megbízással, hogy fesse ki az ingatlanát. Azt mondta, hogy korábban együtt dolgoztak egy bizonyos kft.-nél, látta a munkáját, tudja, jól dolgozik. A debreceni szobafestő ugyan nem emlékezett arra, hogy ők munkatársak lettek volna, neki nem volt ismerős a megbízó, mindenesetre megbeszéltek egy időpontot, amikor a festő felméri a tennivalókat, és ad egy árajánlatot. El is autózott Hajdúböszörménybe, megnézte az ingatlant, és közölte, hogy egymillió forintért tudja elvállalni a munkát, de őszintén elmondta azt is, hogy eléggé be van táblázva, úgyhogy a kezdésre néhány hetet várnia kell a megrendelőnek.

– Még azt is hozzátette, hogy nem kér előleget, a bérét csak a munka elvégzése után kell majd kifizetni – folytatja a történetet Bozsó Ferenc százados, a Debreceni Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztály alosztályvezetője. – Ennek ellenére a megbízó mindenáron szeretett volna adni neki 300 ezer forint előleget. A festő nem akarta elfogadni, de a megbízó annyira erősködött, ahogy a sértett fogalmazott: „Erősen tukmáló stílusban, kicsit már agresszíven”, úgyhogy végül eltette a pénzt.

Eltelt egy hónap, amikor a megbízó, B. János (43) felhívta a festőt, hogy október 31-én találkozzanak Debrecenben a munka megbeszélése miatt.

– Mindketten autóval érkeztek – fűzi tovább a történetet Bozsó Ferenc –, de a megrendelő nem egyedül ment a találkozóra. 

Két megtermett férfi volt a társaságában. A festőt azonnal fenyegetni kezdte, bántalmazást, verést helyezett kilátásba arra az esetre, ha a festő nem adja vissza az előlegként kapott 300 ezer forintot. A felszólításnak a sértett eleget tett, visszaadta a pénzt, csakhogy a gyanúsított ezzel nem elégedett meg, merthogy – ahogy ő fogalmazott – a sértett használta a pénzét, úgyhogy tovább fenyegették, újabb 300 ezer forintot kértek tőle. Mivel a festőnél nem volt több pénz, ezért betessékelték az autójukba, egy bankautomatához vitték, ahol aztán hozzájutottak az újabb összeghez. De még ez sem volt elég, közölték a festővel, hogy most akkor menjenek el a telephelyre, ahol a szerszámait tárolja, és azokat adja át nekik. Odafelé menet intéztek egy kisteherautót, valamint a telefonjuk hangrögzítőjére mondatták a sértettel, hogy további 1 200 000 forinttal tartozik nekik. Végül kitették az autóból, a szerszámokat pedig a gyanúsított hajdúböszörményi ingatlanjába vitték, de előtte még megtankoltatták vele a kisteherautót.

Ezt követően egy-két nap múlva felhívták, hogy mivel a szerszámai már a leendő munka helyszínén vannak, a következő napokban akár a munkát is megkezdheti. Ekkor ment be a sértett a Debreceni Rendőrkapitányságra feljelentést tenni. A rendőrök nem tétlenkedtek, akciót szerveztek a három tettes elfogására, és a Hajdúböszörményi Rendőrkapitányság, valamint a Cívis Közterületi Támogató Alosztály munkatársaival egyszerre ütöttek rajta az elkövetőkön november 12-én hajnalban. 

A nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki B. Jánost és a zsarolásban segítő B. Ferencet (34), valamint társát, Sz. Imrét (40), majd bűnügyi őrizetbe vették őket.

További híreink
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Önkormányzati képviselőként továbbra is a helyieket szolgálja – írta.
Zápor, zivatar vár a hajdú-bihariakra
Zápor, zivatar vár a hajdú-bihariakra
Gomolyfelhős napok következnek.
Feloldják a tilalmat Hajdú-Biharban
Feloldják a tilalmat Hajdú-Biharban
Megszűnt a fokozott tűzveszély.
Elfogták a bojti birkatolvajokat
Elfogták a bojti birkatolvajokat
Öt állatot lopott el a két férfi.
Rendszámtáblákkal trükközött egy szerepi nő
Rendszámtáblákkal trükközött egy szerepi nő
Pechjére megállították a rendőrök.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Milliókat fizetett, hogy bírósági végrehajtó legyen
Milliókat fizetett, hogy bírósági végrehajtó legyen
Debrecenben tárgyalják a büntetőügyet.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.
Újabb hortobágyi lovak a kazah sztyeppén
Újabb hortobágyi lovak a kazah sztyeppén
Öt állatot engedtek szabadon.
Már szűknek bizonyulnak az intézmények Bocskaikertben
Már szűknek bizonyulnak az intézmények Bocskaikertben
A folyamatosan növekvő lakosságszám miatt bölcsődei, óvodai és iskolai fejlesztésekre készül az önkormányzat.
Balatoni tábor lehetne Komádi nagy esélye
Balatoni tábor lehetne Komádi nagy esélye
Nyári programok most is lesznek, de a káptalanfüredi üdülő felújítása új lehetőséget adna.
Adócsaló influenszerek nyomában a NAV
Adócsaló influenszerek nyomában a NAV
Két népszerű tiktoker bukott le.
Márkahű ruhatolvaj Debrecenben
Márkahű ruhatolvaj Debrecenben
Vádat emeltek a nő ellen, aki két bevásárlóközpontban is lopott.
Elfogták a bojti birkatolvajokat
Elfogták a bojti birkatolvajokat
Öt állatot lopott el a két férfi.
Rendszámtáblákkal trükközött egy szerepi nő
Rendszámtáblákkal trükközött egy szerepi nő
Pechjére megállították a rendőrök.
Milliókat fizetett, hogy bírósági végrehajtó legyen
Milliókat fizetett, hogy bírósági végrehajtó legyen
Debrecenben tárgyalják a büntetőügyet.
Debrecenben tárgyalják az elalvó mozdonyvezető ügyét
Debrecenben tárgyalják az elalvó mozdonyvezető ügyét
Több, a vasúti forgalmi utasításban rögzített szabályt megszegett.
Jóváteheti bűnét a debreceni tolvaj
Jóváteheti bűnét a debreceni tolvaj
Az ügyészség az eljárást hat hónapra felfüggesztette.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Országos választmányt tart a KDNP
Országos választmányt tart a KDNP
Napirenden a tisztújítás elrendelése.
Hirdetés
Hirdetés
Jön az év első tartósabb kánikulája
Jön az év első tartósabb kánikulája
30-35 Celsius-fokra készülhetünk.
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Önkormányzati képviselőként továbbra is a helyieket szolgálja – írta.
Nyaralás alatt is figyeljük a céges levelezést
Nyaralás alatt is figyeljük a céges levelezést
A munkavállalók már rugalmasabb és kiszámíthatóbb munkahelyi környezetben mehetnek nyaralni.
Gazdaság
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.