Bringapark épülhet Polgáron

Minden eddiginél több, 47 új bringapark létrejöttét támogatja idén a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium aktív Magyarországért felelős államtitkársága. Ezzel már csaknem kétszáz, a kerékpárosok kikapcsolódását és aktív életmódját segítő pálya jöhet létre - közölte az államtitkárság május 22-én, csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint 2020 óta épülnek az Aktív Magyarország Program keretében finanszírozott bringaparkok, idén 47 létesítése kapott támogatást közel 1,5 milliárd forint értékben, a beruházások összköltsége csaknem 2,5 milliárd forint.
A támogatások intenzitása maximum 60 százalék, de a hátrányos helyzetű településeknél 80 százalék is lehet.
Az államtitkárság a pályázó önkormányzatoknak, illetve egyesületeknek hat év alatt már több mint 3,7 milliárd forint támogatást ítélt meg, amelyekből összesen 186 bringapark létesülhet - közölték.
Az idei támogatásoknak köszönhetően lesz új bringapark nagyobb városokban - mint Kecskemét, Sátoraljaújhely vagy Tiszakécske -, agglomerációs településeken, például Nagykovácsiban, Pécelen vagy Piliscsabán, de olyan 2-3 ezer fős kistelepüléseken is, mint Bükkábrány, Kóny vagy Tokod.
A bringaparkok kivitelezése a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) szakmai felügyelete alatt zajlik
- írták.
Közölték azt is, hogy a fejlesztések túlnyomó része pumpapálya, azaz pump track: szilárd burkolatú körpálya, dombokkal és döntött kanyarokkal. Ezeken a bringás nem pedálozással, hanem jól időzített testmozgással (pumpálással) mozgatja a kerékpárt. A pumpapályákat életkori megkötés nélkül, a legváltozatosabb tudású bringások is használni tudják - fűzték hozzá.
Ezek mellett vannak erdei ösvények (single trail), nagyobb ugratásokat lehetővé tevő dirt, illetve freeride pályák, továbbá BMX-pályák is.
A pontos helyszínek és pályatípusok ITT tekinthetők meg. A lista szerint Hajdú-Biharban 2025-ben Polgár kapott támogatást bringapálya építésére.










































