Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A magyar válogatott hőse a nagy sikerről

MTI | 2025. 09. 25. | 16:07:30
Alasztics Marcellék számítottak az ellenséges hangulatra.
A magyar válogatott hőse a nagy sikerről
Alasztics Marcell akcióban (Fotó: mti)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Alasztics Marcell, az Európa-bajnokságra kijutott magyar férfi futsalválogatott kapusa úgy fogalmazott: még édesebb a sikerük úgy, hogy a lelátói rendbontás miatt félbeszakadt pótselejtező visszavágóján visszatértek a pályára, és ott 2-2-es döntetlent harcoltak ki a Románia elleni visszavágón.

A magyarok múlt csütörtökön Debrecenben 3-2-re megnyerték az első mérkőzést, így a Craiovában elért szerdai döntetlennel történetük során negyedik alkalommal jutottak ki a kontinenstornára.

Alasztics az ünneplés közepette az MTI-nek elmondta: számítottak rá, hogy ellenséges és feszült lesz a hangulat a lelátón, hiszen az első meccsen a saját szurkolótáboruk is kitett magáért és buzdította őket.

"Ami ma itt történt, az nem megengedhető. A testi épségünk bármelyik másodpercben veszélyben lehetett volna" - szögezte le.

A hatodik percben a rohamrendőrök benyomultak a legfanatikusabb román szurkolók szektorába, majd a felek összeverekedtek. Előbb egy petárda, majd hang- és fénygránátok is robbantak, a rendfenntartók pedig könnygázt vetettek be. A feszült jeleneteket az robbantotta ki, hogy az egyik eredményjelzőn egy ideig nem Románia-Magyarország, hanem Magyarország-Magyarország felirat állt angol nyelven.

A rendbontókat kiterelték a csarnokból, majd több mint harminc perc kényszerszünet után folytatódhatott a meccs, de a játékvezetők és az európai szövetség által delegált hivatalos személyek tájékoztatták a helyi szervezőket, hogy újabb rendbontás esetén végleg lefújják a találkozót.

"Nagyon nehéz volt a helyzet, mert megszakították az első félidőt, de úgy gondolom, megmutatkozott a csapat lelkiereje, hiszen ilyen körülmények között, idegenben, ilyen fontos mérkőzésen mindenki a jobbik énjét tudta elővenni. Csúsztunk-másztunk, a másik félidőben nem kaptunk gólt, de lőttünk egyet. Le a kalappal az egész csapat előtt" - mondta a kapus, aki számos bravúros védéssel járult hozzá a sikerhez.

Elmesélte, a kényszerszünet ideje alatt az öltözőfolyósón várakoztak. A románok egyszer megpróbálták kivinni őket a pályára, mintha újrakezdődne a találkozó, de ők akkor még semmilyen hivatalos jelzést nem kaptak. Próbáltak melegíteni és megbeszélni a történteket. Alasztics hangsúlyozta, hogy játékkal szerették volna kiharcolni a továbbjutást, az egy pillanatig sem vetődött fel bennük, hogy nem térnek vissza a pályára.

"Ilyenek vagyunk mi, magyarok: szeretjük a nehezebb utat választani, de így a siker talán még édesebb" - vélekedett.

Az újrakezdést követően a magyarok játékán semmi nem látszott az előző bő fél óra feszültségéből, sőt a nyíregyházi futsalos úgy fogalmazott, érzése szerint még jobbak is volna, mint előtte.

"Az első mérkőzés után úgy éreztem, ha a helyzeteinket jobban használjuk ki, akkor nagyobb előnnyel utazhattunk volna a visszavágóra" - jegyezte meg.

Mint kifejtette, Sergio Mullor Cabrera szövetségi kapitány miatt nagyon agresszív, letámadásra alapuló, spanyolos taktikát alkalmaznak védekezésben, de "kivette az élét a játékunkból" az, hogy most is hamar összegyűlt az öt szabálytalanságuk, mint az első meccs első félidejében.

"Kaptunk egy tízméterest, de nem tudtuk belőni. Ők is kaptak egyet, ők viszont értékesítették, de úgy gondolom, az a csapat, amelyik idegenben, ilyen közönség előtt, ilyen nehéz körülmények között ki tudja harcolni a kijutást, az az Európa-bajnokságon is nagyon jó eredményt tud elérni" - nyilatkozta.

Alasztics azt is elmondta, hogy a két félidő közötti szünetben nagyon mérgesek voltak a hátrányuk miatt, de ez a jó értelemben vett győzni akarás előre fogja vinni a csapatot jövőben is, hiszen nem vártak arra, hogy esetleg ismét kapnak egy büntetőt, illetve nem elégedtek meg annyival, hogy majd a hosszabbításban kivívják a továbbjutást.

"Jóval többet kellett védenie az ellenfél kapusának. Nyilvánvalóan nekem is volt dolgom, eléggé megizzadtam és elfáradtam, de ez jó munka volt. Bárcsak minél több ilyen meccs lenne az NB I-ben is! A válogatottnak több ilyen mérkőzésre lenne szüksége, hogy fel tudjunk készülni akár egy világbajnoki selejtezős szereplésre is" - magyarázta.

Sergio Mullor Cabrera kijelentette, sikerük egyik titka az volt, hogy hittek magukban. Hozzátette: senki nem gondolta, hogy ilyen mérkőzést fognak játszani, de megérdemelték a kijutást.

"Nagyon boldog vagyok! Akkor is az lettem volna, ha szétlövésben nyerünk. Rengeteg helyzetünk volt, a csapat tele volt energiával a pályán. Nagyon büszkék lehetünk erre a társaságra, köszönöm mindenkinek, aki segített minket az elmúlt években, amióta itt vagyok" - nyilatkozta.

A spanyol edző hangsúlyozta: ez a kijutás közös érdem, mindenki kivette a részét belőle, aki itt volt velük, és az egész magyar futsalnak hatalmas siker.

A jövő évi kontinenstornát január 21. és február 7. között Rigában, Kaunasban és Ljubljanában rendezik, a csoportkör sorsolására október 24-én kerül sor.

További híreink
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A debreceniek középpályása iránt komolyan érdeklődnek - írják.
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Manhattanben vasárnap reggelig tartott az ünneplés.
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Nem bírtak egymással a csapatok.
Szűcs a Loki alapembere, a válogatott nyerőembere
Szűcs a Loki alapembere, a válogatott nyerőembere
Alig hagyott ki meccset Debrecenben.
A DEAC lemaradt az éremről
A DEAC lemaradt az éremről
A debreceniek elvesztették a párharc ötödik találkozóját.
Foci-vb: csak az egyik társházigazda betlizett
Foci-vb: csak az egyik társházigazda betlizett
Világsztárok a fellépők között és a lelátón.
A BL helyett az EL-ben indul a Debrecen
A BL helyett az EL-ben indul a Debrecen
A Bajnokok Ligája túl költséges - indokolják a döntést.
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Demjén Patrik távozik Debrecenből - írják.
Marad Debrecenben az orosz csatár
Marad Debrecenben az orosz csatár
Olyan régóta itt él, hogy már nem is számít légiósnak.
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
A Nagyerdei Stadionban eddig négy találkozót vívtak a magyarok.
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Rotem Keller 2022-ben megfordult a DVTK-nál.
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A debreceniek középpályása iránt komolyan érdeklődnek - írják.
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Nem bírtak egymással a csapatok.
Szűcs a Loki alapembere, a válogatott nyerőembere
Szűcs a Loki alapembere, a válogatott nyerőembere
Alig hagyott ki meccset Debrecenben.
A DEAC lemaradt az éremről
A DEAC lemaradt az éremről
A debreceniek elvesztették a párharc ötödik találkozóját.
Foci-vb: csak az egyik társházigazda betlizett
Foci-vb: csak az egyik társházigazda betlizett
Világsztárok a fellépők között és a lelátón.
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Sajtóhírek szerint a Feyenoordtól igazol a DVSC
Demjén Patrik távozik Debrecenből - írják.
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
Debrecen varázsa: itt még veretlen a válogatott
A Nagyerdei Stadionban eddig négy találkozót vívtak a magyarok.
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Izraelből érkezik a Loki új balhátvédje
Rotem Keller 2022-ben megfordult a DVTK-nál.
Lezuhanó kamera Debrecenben: sajnálják...
Lezuhanó kamera Debrecenben: sajnálják...
A kameramozgató rendszer egyik motorja gyulladt ki.
A DEAC lemaradt az éremről
A DEAC lemaradt az éremről
A debreceniek elvesztették a párharc ötödik találkozóját.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ezt a debreceni gólt látni kell!
Ollózással vette be a vendégek kapuját a DEAC játékosa.
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
Hatodik Magyar Kupa-győzelmére hajt a DEAC
A debreceniek mellett a berettyóújfaluiak is érdekeltek.
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
Debrecen kispályás királyai rekordra törnek
A Hungarotarg sikereitől hangos az utóbbi években a debreceni amatőr foci.
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Az MLSZ vizsgálatot indított furcsa eredmények miatt
Mindkét csapat egyaránt 43 ponttal és plusz 161-es gólkülönbséggel zárt.
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
A kispályás királyok derbijével indul a bajnokság
Debrecenben 1971 óta írják ki megszakítás nélkül a sorozatot.
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
Sporttörténeti győzelmet aratott a magyar válogatott
A következő ellenfél a címvédő Portugália lesz.
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Futsal: debreceniek és berettyóújfaluiak a keretben
Egyelőre 17 játékos kezdi meg a felkészülést az Eb-re.
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Két berettyóújfalui gól a válogatottban
Újabb meccs következik az EB-házigazdával.
Hirdetés
Hirdetés
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
A Debreceni Egyetem rektora beszélt a kötöttségekről.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Elhunyt a nemzet művésze
Elhunyt a nemzet művésze
A szitanyomat-technika jeles képviselőjének tartották.
Hirdetés
Hirdetés
Magyar Pétert bírálta a szlovák államfő
Magyar Pétert bírálta a szlovák államfő
Nem tartja jó retorikának a a nemzeti összetartozás napján tett kijelentést.
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A debreceniek középpályása iránt komolyan érdeklődnek - írják.
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Manhattanben vasárnap reggelig tartott az ünneplés.
Gazdaság
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.