Megállapodott a Debreceni Egyetem és a Harro Höfliger

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara a Harro Höfliger Hungary Kft-vel írt alá stratégiai együttműködési, továbbá duális- és kooperatív képzési megállapodást július 16-án.
A csúcstechnológiás gyártási és csomagolórendszerek vezető gyártója egyebek mellett a kontrolling, a menedzsment, a HR, továbbá a pénzügyi képzés területén csatlakozik a GTK gyakorlatorientált rendszeréhez.
– Egy felsőoktatási intézményt a munkaerőpiac a hallgatók tudása, tapasztalata, ismeretei alapján minősít. Nem tudnánk a vállalati partnereink nélkül a mai munkaerőpiaci igényeknek megfelelő hallgatókat kibocsátani. Ezért is kiemelten fontos, hogy aktív kapcsolatot ápoljunk a gazdasági szereplőkkel. Meggyőződésem, hogy a ma aláírt megállapodás mindkét fél számára kölcsönös előnyökkel jár, win-win helyzetet teremt, hiszen – ahogy az egyeztetések alatt is kiderült – azonos értékrend mentén gondolkodunk – mondta az együttműködési megállapodások kapcsán Fenyves Veronika.
A Debreceni Egyetem (DE) Gazdaságtudományi Kar (GTK) dékánja úgy látja: a Harro Höfliger Hungary Kft-vel kötött megállapodás számos lehetőséget biztosít a DE GTK hallgatói számára. Egyebek mellett szabadon választható képzéseket tarthatnak, kutatási, szakdolgozati témákat adhatnak a cég szakemberei.
– Vállalatunk hisz az öngondoskodásban. Az elmúlt években sokat dolgoztunk azon, hogy minden területen megteremtsük a szakmai utánpótlás kinevelésének lehetőségét. A Harro Höfliger jelenleg egy dinamikus fejlődési szakaszában, életfázisában van. A termelési területünk a háromszorosára, a foglalkoztatottak száma a duplájára nő. Ez a folyamat jelentős szakemberigénnyel jár. Egyes területeken szeretnénk tovább javítani a hatékonyságunkat és ebben segítheti munkánkat a Gazdaságtudományi Kar. Ezáltal pedig új lehetőségek nyílhatnak meg vállalatunk előtt – emelte ki Juhász Csaba, a Harro Höfliger Hungary Kft. ügyvezetője. Kanizsár Péter, a Harro Höfliger HR vezetője hozzátette: a kiszolgáló és támogató területeken a munkavállalók számának növekedését eredményezi a vállalat jelenlegi átalakulása, az üzleti tevékenység, valamint a termelési portfólió bővülése.
Ez pedig remek lehetőséget teremt a Debreceni Egyetemmel eddig a műszaki területre korlátozódott kapcsolat kiszélesítésére, elmélyítésére.
– A kontrolling, a menedzsment, a HR, továbbá a pénzügy, a projektmenedzsment, az értékesítés, a logisztika és a beszerzés területén tudunk a hallgatók számára gyakorlati képzési lehetőséget biztosítani. A Gazdaságtudományi Kar pedig a munkavállalóink számára jelentheti a felsőfokú képzési helyet – tette hozzá Kanizsár Péter.
Szeptembertől a Harro Höfligerrel partnerségben a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán induló kooperatív képzés három szakon, míg a duális képzés 7 mesterszakon érhető el a DE GTK hallgatói számára.





























