Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Kezdődik az ingyenes kosárshow Debrecenben

| 2025. 08. 25. | 16:31:46
Az elmúlt évtizedben rengeteg nagy csatát láthatott már a Nagytemplom előtt a közönség.
Kezdődik az ingyenes kosárshow Debrecenben
A magyar női és férfi válogatottnak is szurkolhatunk (Fotó: Zubák Tibor)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Keddtől vasárnapig újra 3x3-as világversenyeknek ad otthont a debreceni Kossuth tér – immáron sorozatban tizenegyedik éve. A hagyományos nyárbúcsúztató meccsdömping az U21-es Nemzetek Ligájával kezdődik, majd péntektől a világ legerősebb férfi és női profi csapatai küzdenek meg egymással.

A kosárfieszta elstartolása előtt hétfőn koradélután a szervezőbizottság sajtótájékoztatót tartott a Nagytemplom előtt felépített arénában, ahova az elmúlt évekhez hasonlóan a belépés ingyenes lesz a hét folyamán.

A médiaeseményen Széles Diána alpolgármester kihangsúlyozta, hogy Debrecen városa és az augusztus végi 3x3-as események mára már egybeforrtak, s mindenki nagyon büszke rá, hogy a virágkarnevált követően kosárlabda versenyek vannak a Nagytemplom előtt.

- Debrecen városának amellett, hogy gazdaságilag és marketing szempontból is nagyon fontosak ezek a rendezvények, az sem elhanyagolható, hogy rengetegen kapnak kedvet a sportoláshoz és azon belül a kosárlabdához. A 3x3 lüktetése és az utcai sportokra jellemző imázsa miatt nagyon izgalmas a fiatalok számára, nagyon nagy dolog, hogy ilyen hosszú idő óta része a város életének ez a sportesemény

- mondta a városvezető, majd megköszönte a szervezőbizottság évtizedes munkáját.

Balról: Dávid Mia, Széles Diána, Becsky István és Geröly Márton (Fotó: Zubák Tibor)

Becsky István a debreceni 3x3-as viadalok rendezéséért felelős bizottság elnöke második felszólalóként elmondta, hogy hiába volt már közel 40 kosárlabda világverseny a közelmúltban a cívisvárosban, az idei események szervezésének is ugyanolyan lelkesedéssel vágtak neki, mint korábbiaknak.

- Az elmúlt évtizedben rengeteg nagy csatát láthatott már itt a Nagytemplom előtt a debreceni közönség, bízom benne, hogy izgalmakban idén sem lesz hiány. Egy kicsit sajnáljuk, hogy idéntől már nem szerepelnek az utánpótlás eb-k és vb-k a versenynaptárban, hiszen a számos magyar siker mellett ezek a versenyek már a debreceni szurkolók szívéhez nőttek. Ugyanakkor az új sorozatban is rengeteg fantázia van, bízunk benne, hogy a Nemzetek Ligája is tetszeni fog a kilátogatóknak, a már megszokott pénzdíjas versenyek mellett, melyeken a világ elitje csap majd össze egymással

- osztotta meg gondolatait a rendezvény kapcsán Becsky István, majd hozzátette, hogy tartós rosszidő esetén az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok lesz az esőhelyszín, de reménykednek menne, hogy idén sem lesz rá szükség.

Az U21-es női válogatott kiválósága, Dávid Mia szerint a Nemzetek Ligája első három, Szolnokon rendezett megállója nagyon hasznos volt a csapatépítés szempontjából, Debrecenben pedig szeretnének még jobban teljesíteni. 

- Az U18-as világbajnokságon már játszottam korábban Debrecenben, fantasztikus élmény volt egy ilyen csodálatos helyszínen, ennyi ember előtt kosárlabdázni, bízom benne, hogy most is rengetegen jönnek majd ki szurkolni nekünk. A csoportkörben nem kaptuk meg most a franciákat, akik kiemelkednek a hatosból, most az a célunk, hogy minél többször bejussunk a döntőbe

- mondta az előttük álló megmérettetések kapcsán a válogatott játékos.

A fiú csapatot Geröly Márton képviselte, aki szintén bízik a jó szereplésben.

- Szolnokon az első napon sikerült bejutnunk a döntőbe, de ezt követően sajnos kicsit bealudtunk, a zárónapon pedig elég érdekes körülmények között, de lemaradtunk a fináléról. Azt gondolom, hogy a már két tornát is nyerő csehek nincsenek sokkal előttünk, úgyhogy mi is szeretnénk a lehető legtöbbször bejutni a döntőbe, sőt lehetőség szerint szeretnénk megnyerni legalább egy napot

- foglalta össze a várakozásait a magasember.

A keddi nyitónapon a férfiak rögtön egy rangadóval kezdenek, hiszen az első meccsen öt perccel 15 óra után a franciákkal nézhetnek farkasszemet, majd 17 óra magasságában Ukrajnával mérkőznek majd meg. A hölgyek Romániával és Csehországgal csapnak össze a csoportban, előbbivel 16 óra 30 perctől, utóbbival pedig 18 óra 20 perctől találkoznak.

Keddi menetrend:
15:05 Franciaország – Magyarország (ffi)
16:30 Magyarország – Románia (női)
16:55 Ukrajna – Magyarország (ffi)
18:20 Csehország – Magyarország (női)
20:10 női döntő
20:35 férfi döntő

További híreink
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Változik a forgalmi rend Debrecenben.
Hetvenéves Bessenyei Péter
Hetvenéves Bessenyei Péter
Számos nagyszerű eredményt ért el.
Válogatott: két kulcsember nem jön Debrecenbe
Válogatott: két kulcsember nem jön Debrecenbe
Kazahsztán lesz a magyarok ellenfele.
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
A DVSC megnyerte az ifjúsági kézilabdaligát.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
A szurkolók szavazatai alapján.
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Hét góllal is vezetett a Fradi.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
A DEAC-nál kitartanak a vezetőedző mellett
A DEAC-nál kitartanak a vezetőedző mellett
Pethő Ákos irányítja a csapatot a következő idényben is.
Többszörös orrcsonttörést szenvedett a volt debreceni
Többszörös orrcsonttörést szenvedett a volt debreceni
A finálé pénteki, harmadik meccsén sérült meg.
Vereség: nyolcadik helyen zárt a Debrecen
Vereség: nyolcadik helyen zárt a Debrecen
A DEAC hazai pályán kapott ki.
Debreceni szezonbúcsú hazai pályán
Debreceni szezonbúcsú hazai pályán
Az utolsó meccset vívja a DEAC.
Hajós Alfréd Aranyplakettet kapott Becsky István
Hajós Alfréd Aranyplakettet kapott Becsky István
A Debrecenben végzett szervezői és vezetői munkásságáért.
Hátrányba kerültek a debreceniek
Hátrányba kerültek a debreceniek
Ráadásul hazai pályán.
Elbuktak a debreceniek Kaposváron
Elbuktak a debreceniek Kaposváron
Nem jutottak be a legjobb négy közé.
Egyenlített a DEAC, Kaposváron dől el minden
Egyenlített a DEAC, Kaposváron dől el minden
A debrecenieknek idegenbeli bravúrra lesz szükségük a továbbjutáshoz.
Méretes zakót kaptak a debreceniek Kaposváron
Méretes zakót kaptak a debreceniek Kaposváron
A somogyiak ismét vezetnek a párharcban.
Hárompontos DEAC-siker: egyenlítettek a negyeddöntőben
Hárompontos DEAC-siker: egyenlítettek a negyeddöntőben
Hazai pályán diadalmaskodtak a debreceniek.
Rájátszás: hátrányban a Debrecen
Rájátszás: hátrányban a Debrecen
A meccs hajrájáig volt esély a győzelemre.
Hirdetés
Hirdetés
Új elnöke van a DK-nak
Új elnöke van a DK-nak
Az elnökválasztáson eredetileg két jelölt indult, de egyikük visszalépett.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Hirdetés
Hirdetés
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Az új kormány miniszteri biztost nevez ki a gyermekvédelmi és javítóintézeti bántalmazási ügyek teljes feltárására.
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.
Gazdaság
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
Saját önkormányzati forrásból újul meg a Petőfi utcai óvoda udvara és környezete.
Támogatott tartalom
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Nagyvállalatok és helyi cégek egyaránt toboroznak.
 Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Professzionális szolgáltatások a L’Essence De Luxe-ban.
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
A rendezvényt hagyományosan zenei és szabadidős programok is kiegészítik.
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Az év legnagyobb építőanyagvására Debrecenben.