Harminc felett a Loki, húsz alatt a Kisvárda

Cívishír | 2024. 05. 01. | 19:23:03
Már az első félidőben eldőlt a bajnoki mérkőzés.
Vámos Petra és Juhász Gréta párharca (Fotó: DVSC Schaeffler)

33-19-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Kisvárda Master Good együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 23. fordulójának május elsejei játéknapján. A bajnoki bronzért a Mosonmagyaróvárral versenyben lévő hazaiak – a Hódosban – nem várt gyorsasággal intézték el szerdai ellenfelüket, amelyik számára immár a kiesés elkerülése a fő cél.

A DVSC Bartulovic – Grosch, Kácsor, Vámos P., Haggerty, Szabó N., Petrus hetessel kezdett és ugyan a 4. percben 2-0-ra vezettek, a vendégek a 7. percben egyenlítettek. Váratlanul sokat hibáztak a debreceniek és tíz percnek kellett eltelnie, hogy a szélsők is lehetőséghez jussanak. Grosch és Petrus góljaival lett 5-3 (11. perc), majd pontosabbá vált a Loki, újabb két találat következett kisvárdai válasz nélkül, Józsa Krisztán vezetőedző időt kért a 15. percben. Nem használtak a tanácsok, legalábbis a 20. percben már hatgólos volt a hazai előny (11-5), az addig halovány Kácsor Gréta is „megérkezett” a meccsbe két góllal. A Kisvárda nem nagyon találta a réseket a debreceni védelmen, sorra indultak a hazai kontrák.

A szünetig hazai részről az akadémista Kelemen Dorina is többször betalált. Szétesett Kisvárdát láthatott a publikum, hiszen 27 perc elegendő volt ahhoz, hogy tízgólos különbség alakuljon ki a csapatok között… Míg a DVSC 26, ellenfele csak 18 támadást vezetett, s összességében 18-8-al mehettek az öltözőbe a csapatok.

A Loki holland beállója, Tamara Haggerty paszírozott be újabb két gólt a második félidő elején (20-8, 32. perc), tovább rombolva a várdai önbizalmat. Erről a kapuban Bartulovic-ot váltó Gabriel szintén gondoskodott. Visszavettek a debreceniek, a cserejátékosok a szokásosnál több játékpercekhez jutottak. Negyvenöt perc alatt mindössze 12 gólra tellett a vendégektől (25-12), Gabriel tíz lövésből hatot hárított.

Így, különösebb izgalom nélkül peregtek le a meccspercek; öt perccel a vége előtt 31-17 Töpfner Alexandra váltott gólra hetest, míg a találkozó utolsó találata Bucsi Lili nevéhez fűződik, amellyel kialakult a 33-19-es végeredmény.

Május 5-én, azaz vasárnap este az ötödik helyen álló Vác érkezik a Hódosba, nem kérdés, hogy Kuczora Csengéék komolyabb erőpróbára késztetik a piros-fehéreket.

K&H női kézilabda liga, 23. forduló
DVSC Schaeffler – Kisvárda Master Good 33-19 (18-8)
Debrecen 850 néző. V: Felhő, Öcsi
Debrecen: Bartulovic – Grosch 2, Vámos P., Haggerty 4, Planéta 2, Szabó N. 5, Petrus 2. Csere: Gabriel (kapus), Kácsor 4, Füzi-Tóvizi 1, Töpfner 3 (3), Vámos M. 3, Cernyánszki 3, Kelemen D. 3, Hornyák D, Jovovics 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Kisvárda: Mátéfi – Akijama 3 (2), Karnik Sz. 3, Kovalcsik B. 2, Szabó Lili, E. Novak, Makó. Csere: Leskóczi (kapus), Mérai, Juhász G. 5, Gém, Bucsi 4 (4), Siska. Edző: Józsa Krisztián
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6

Szilágyi Zoltán: – Mindig a soron következő találkozó a legfontosabb, így álltunk hozzá ehhez a mérkőzéshez. Örülök, hogy az elejétől kezdve kézben tartottuk a meccset, a védekezésünk jól működött, hibákra tudtunk kényszeríteni az ellenfelet, a megszerzett labdákból pedig tudtunk gyorsan indulni. Néhol akadozott a támadójáték, de örülök, hogy mindenki játéklehetőséget kapott és így is magabiztos győzelmet arattunk.
Józsa Krisztián: – Mindkét csapatnak nagyon fontos még a szezonhajrá, számunkra különösen a hétvégi meccs lesz fontos. Ezen a meccsen sajnos nagyon hamar elég komoly hátrányba kerültünk, így nem sok esélyünk volt. Tizenkilenc technikai hibát vétettünk, ez nagyon sok.

6.Moyra-Budaörs Handball2310112620667-4721
7.DKKA229013584674-9018