Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Hajdúsámsonban új sakkhagyomány született

Cívishír | 2025. 11. 08. | 19:03:26
A Dandé László Sakk Emlékverseny évről évre őrizni fogja a sportember örökségét.
Hajdúsámsonban új sakkhagyomány született
Antal Szabolcs polgármester (hátul, középen) a családdal és barátokkal a díjátadás előtt (Fotó: Polgármesteri hivatal)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Megható és egyben helyi sporttörténeti jelentőségű esemény zajlott november 8-án Hajdúsámsonban: közel félszáz sakkozó ült asztalhoz a hajdúsámsoni sakkversenyen, amelyet az idén júliusban 72 éves korában elhunyt Dandé László, a város egykori sakkszervezője, közösségépítője és sportvezetője tiszteletére rendeztek meg. A verseny a hajdúsámsoni sportélet egyik meghatározó alakjának állított méltó emléket.

A megemlékezés és a sakkverseny közösségi összefogás eredményeként jött létre: Dandé László családja, barátai és a helyi sakkozók kezdeményezésére indult el az esemény, amelyet a jövőben minden évben megrendeznek. A rendezvényen Antal Szabolcs polgármester is jelen volt, aki köszöntőjében kiemelte: Dandé László nemcsak sportemberként, hanem közösségépítőként is maradandót alkotott. – sakkéletnek a városban tovább kell folytatódnia, hiszen Laci bácsi egy sikeres, igazi közösségi programot hívott életre – fogalmazott a polgármester, hozzátéve, hogy a térségi verseny ettől az évtől kezdve hivatalosan is Dandé László Sakk Emlékverseny néven folytatódik.

A rendezvényen Dandé Lászlóné alpolgármester meghatott hangon idézte fel férje életét és a sakk iránti szenvedélyét. Mint mondta, László számára a sakkozás nem csupán sport volt, hanem közösségteremtés, barátságok és nemzedékek közötti kapocs is.

Dandé László tizenegy éven át vezette Hajdúsámson sakkszakosztályát, előbb a Hajdúsámsoni Harangi Sportegyesület, majd a 3-D Sportegyesület keretében. Nevéhez fűződik több térségi verseny megszervezése, amelyekre nemcsak Hajdú-Bihar vármegyéből, hanem az Érmellékről – Érmihályfalváról és Székelyhídról – is érkeztek versenyzők. Ő hívta életre a Kocsis Imre Sakk Emlékversenyt is, amellyel elődje, „Imre bácsi” emléke előtt tisztelgett.

Az idei emlékversenyen 48 nevező vett részt 12 településről, köztük 10 hajdú-bihari városból és községből, valamint az érmelléki sakkozók is képviseltették magukat. A baráti hangulatú, mégis komoly szellemi küzdelmeket hozó tornán több kategóriában hirdettek győztest.

Felnőtt kategória:
I. helyezett – Herczeg László (Nagyrábé)
II. helyezett – Csősz Attila (Hajdúszoboszló)
III. helyezett – Vass László (Nagyrábé)

Ifjúsági kategória:
I. helyezett – Martin Krisztián (Érmihályfalva)
II. helyezett – Konyári Márkó (Nyíracsád)
III. helyezett – Mogyorós Tamás János (Derecske)

Különdíjban részesült Nagy Orsolya (Debrecen) mint a legjobb női játékos, valamint Kocsár István (Debrecen), a legjobb senior versenyző. Hajdúsámson város legjobbjai közül Andrási Márton nyerte az ifjúsági, míg Rácz Béla a felnőtt kategória különdíját.

A nap végén nemcsak a győztesek, hanem minden résztvevő úgy érezhette, hogy részese lett valami maradandónak: egy olyan hagyomány születésének, amely egyszerre őrzi Dandé László emlékét és viszi tovább a hajdúsámsoni sakkélet örökségét.

A legfiatalabb játékos, Andrási Márton (Fotó: Polgármesteri hivatal)
A díjazottak (Fotó: Polgármesteri hivatal)
További híreink
Kamion és motor ütközött Polgárnál
Kamion és motor ütközött Polgárnál
Az M3-as autópálya lehajtójánál.
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Komádiban még mindig sokaknak kapaszkodó a közmunka
Komádiban még mindig sokaknak kapaszkodó a közmunka
A közfoglalkoztatás egyszerre jelent megélhetést és városfenntartást – mondja a polgármester.
Korlátozzák a rollerhasználtot Hajdúszoboszlón
Korlátozzák a rollerhasználtot Hajdúszoboszlón
Júliustól lép életbe a szigorítás.
Gázolt a vonat: már nincs késés a debreceni vonalon
Gázolt a vonat: már nincs késés a debreceni vonalon
Kisújszállásnál ütött el egy embert az InterCity.
Hármas karambol Debrecennél; öten kórházban
Hármas karambol Debrecennél; öten kórházban
Az M35-ös autópályán történt a baleset.
Lufikapu alatt kezdődik a gyermekek jövője Újtikoson
Lufikapu alatt kezdődik a gyermekek jövője Újtikoson
A legkisebbeket köszöntötték, a nagyobbakat játékok és sportversenyek várták a falu gyermeknapján.
Püspökladányban is a bográcsok mellett legjobb beszélgetni
Püspökladányban is a bográcsok mellett legjobb beszélgetni
Harminckét csapat, kakaspörköltek és új barátságok a Sárrét-menti város Kakasfőző Fesztiválján.
Kigyulladt egy autó Konyáron
Kigyulladt egy autó Konyáron
A tűz az aljnövényzetre is átterjedt.
Ütközés Tiszacsegén: négyen kórházban
Ütközés Tiszacsegén: négyen kórházban
A Kossuth utcában történt a karambol.
Fának ütközött egy autó Ebes közelében
Fának ütközött egy autó Ebes közelében
Mentőhelikopter is érkezett a baleset helyszínére.
Színház költözik a hajdúhadházi nyárba
Színház költözik a hajdúhadházi nyárba
Hét előadás, ismert művészek és több ingyenes program várja a közönséget a Hadházi Szabadtérin.
Hirdetés
Hirdetés
Új elnöke van a DK-nak
Új elnöke van a DK-nak
Az elnökválasztáson eredetileg két jelölt indult, de egyikük visszalépett.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Hirdetés
Hirdetés
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Az új kormány miniszteri biztost nevez ki a gyermekvédelmi és javítóintézeti bántalmazási ügyek teljes feltárására.
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.
Gazdaság
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
Saját önkormányzati forrásból újul meg a Petőfi utcai óvoda udvara és környezete.
Támogatott tartalom
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Nagyvállalatok és helyi cégek egyaránt toboroznak.
 Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Professzionális szolgáltatások a L’Essence De Luxe-ban.
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
A rendezvényt hagyományosan zenei és szabadidős programok is kiegészítik.
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Az év legnagyobb építőanyagvására Debrecenben.