Győzelem és bajnokvárás hokis fronton

| 2011. 01. 29. | 14:42:16
Debrecen – Szeged-veréssel kezdte a hétvégét a Debreceni Hoki Klub. Vasárnap jöhet a régi nagy ellenfél, a Jégtörők megleckéztetése és utána az ünneplés.

Magabiztosan verte a tavalyi bajnokot a Debrecen, és készülhet a vasárnapi matinéra. Az első és második harmadban 1-1 gól esett, szerencsére mindkettő a szegedi kapuba. A haramdik harmadban jött a Debrecen székely légiója, előbb a játékosedző György József, majd névrokona György István és zárásként a csíkszeredai Szőcs is betalált (5-0). A mérkőzés végére "megérkezett" a Szeged is, és a méretes zakót kozmetikázták kissé így a vége 6-4-es hazai győzelem lett.

A Debrecen legközelebb vasárnap a dunaújvárosi Jégtörők gárdáját fogadja a Derék utcai jégcsarnokban és győzelmével behozhatatlan előnyre tehet szert, ami természetesen a bajnoki címet jelentheti Korcsinszky György fiainak. Hokisaink az alapszakasz során oda-vissza verték a Jégtörőket, így a Cívishír véleménye szerint vasárnap bajnokavatás következik. A mérkőzés 18:15-kor kezdődik.

Debreceni HK - Tisza Volán-Spartak 6:4 (1:0, 1:0, 4:4)

A mérkőzés jegyzőkönyve megtekinthető ide kattintva.