Új magyar úszócsillag született: 15 évesen tarolt Hosszú Katinka számában

| 2024. 04. 12. | 10:08:23
Olimpiai szintidővel nyert 400 vegyesen.
Jackl Vivien (Fotó: MTI)

A mindössze 15 éves Jackl Vivien meglepetésre olimpiai szintet érő idővel nyert 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki döntőjében. A tatabányaiak fiatal versenyzője egyéni csúcsát (4:40.66 perc) majd hat másodperccel megjavítva 4:34.96 perces idővel csapott célba, így könnyedén teljesítette a párizsi kritériumot (4:38.53 p).

Jackl ebben a számban az első magyar úszó, aki biztosította helyét a párizsi olimpián, a másodikként végző Kapás Boglárka nem sokkal maradt le ettől (4:38.92), a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka az ötödik lett a fináléban (4:47.62).

Jackl a futamot követően elmondta, azzal a céllal ugrott medencébe, hogy mindent kiadjon magából és megússza az olimpiai szintet, viszont arra egyáltalán nem gondolt, hogy ezt ilyen magabiztosan teszi majd meg. Hozzátette, a verseny után Kapás és Hosszú is gratulált neki, akik már a vetélytársat is látják benne. Jack megjegyezte, egyelőre nem gondol az olimpiára, serdülő korú még, akinek idén az ifjúsági Európa-bajnokság lett volna a főversenye.

A Debrecen környéki külföldi befektetések is „dinamizálják” a térséget
Navracsics Tibor: 2030-ra az EU legélhetőbb tagállamai között lehet Magyarország