Svájci ITF-tenisztorna: döntős Bondár Anna

MTI | 2024. 04. 13. | 16:20:26
A szoboszlói játékos ellenfele a fináléban Chloe Paquet vagy Lois Boisson lesz.
Bondár Anna (Fotó: Hungarian Tennis Facebook-oldala)

Bondár Anna bejutott a svájci Bellinzonában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztorna döntőjébe. A világranglistán elfoglalt 114. helyével a legjobb magyarként jegyzett játékos, akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők, április 13-án a WTA-rangsorban 86. amerikai Kayla Dayjel találkozott.

Az első helyen kiemelt ellenfél a nyitó játszmában kétszer is elvesztette az adogatását, így a Hajdúszoboszló SE sportolója 28 perc elteltével szettelőnyben volt. A folytatásban Bondár 4:1-re elhúzott, és 5:3-nál a mérkőzésért adogatott, de 40-semmi után három meccslabdát elpuskázott. A következő esélyt fogadóként kapta meg 6:5-nél, ekkor egy 13 labdamenetes gém végén az ötödik meccslabdját már értékesítette, így 1 óra 43 perc után ő ünnepelhetett (6:2, 7:5).

Bondár ellenfele a vasárnapi fináléban Chloe Paquet (157.) vagy a szintén francia Lois Boisson (246.) lesz.