Legyalulta a váciakat a DVSC

Cívishír | 2024. 05. 05. | 19:37:39
Ennyire sima mérkőzésre talán senki sem számított.
Tamara Haggerty és Hornyák Dóra (Fotó: DVSC Schaeffler)

32-24-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Praktiker-Vác együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 21. fordulójának május 5-i játéknapján. Bár a bajnokság ötödik helyezettje vendégeskedett a Hódosban, nagyon gyengén játszották Kuczoráék, a Loki már az első félidőben lerendezte a mérkőzést.

A DVSC Bartulovic – Grosch, Kácsor, Vámos P., Haggerty, Szabó N., Petrus hetessel kezdett és az exváci Grosch Vivien góljával vezetést szerzett. Sőt, öt perc játék után 4-0-ra álltak a hazaiak, nem találták a játékukat a vendégek, technikai hibák, eladott labdák követték egymást a részükről.

A Loki holland beállója kétszer a kaput sem találta el, nem úgy Petrus és Szabó Nina, akik 6-0-ra alakították az állást a 8. percre, hiába kért időt a vác vezetőedző, Herbert Gábor. A 12. percben a Vácot erősítő korábbi Loki-kedvenc, Bordás Réka bújt ki az ölélésből és alakította 8-3-ra az eredményt, de 61 másodperc alatt kettővel vágtak vissza a piros-fehérek, így az ellenfélnél a második időt is kikérték…

A 14. percben a szintén debreceni, de a Vácott kézilabdázó Marincsák Nikolett kapott egy maflást Haggerty-től (járt a 2 perc), de Kuczora az emberelőnyben kiharcolt hetesből nemhogy nem tudott szépíteni, még újabb hazai gólonak tapsolhatott a fél házas Hódos (12-3, 15. perc). Negyedóra alatt mindössze ötször tudott lőni a Vác Bartulovic kapujára, ami drámaian gyönge egy ötödik helyen álló csapattól (a DVSC ennyi időtt alatt tizenhűromszor). Az első húsz percre Grosch cunderrel tette fel a koronát, ezzel lett 14-5.

A félidő utolsó harmadában már a tízgólos különbségért hajtott a DVSC… igen, jól olvassák, és a Vácot csak a kapufa választotta el a megszégyenüléstől. Végül 19-11-el zárult az első harminc perc.

Haggerty labdaszerzésével és Szabó Nina távoli góljával vette kezdetét a második játékrész, Bartulovic-ot Gabriel váltotta a debreceni kapuban. 22-12-vel a 35. percben meglett a „tíz közte”, Jovovics lövése becsorgott Győri Alexa kezéről. A következő percekben ismét faragni tudott a Vác a hátrányból, nem mintha jelentősége lett volna, amikor ekkora tudás- és hozzáállásbeli különbség jelentkezett a pályán.

A 45. percben ismét Jovana Jovovics talált be, a szerb senkitől sem zavartatva emelkedhetett fel 8 méterre a váci kaputól – Csizmadia Fanni hosszú másodpercekig csücsült utána a gólvonalon. A kapusnak az arcára volt írva, hogy mit gondol a csapattársai védekezéséről…

30-21-el futottunk neki az utolsó tíz percnek, s bár a Loki visszavett, Gabriel egyszemélyes védelemként három váci próbálkozást hárított zsinórban. Az 57. percben Szabó büntetője kimaradt, ekkora teljesen leeresztett a Loki támadójátéka. Vámos Mírának azért a legvégén sikerült pici levegőt belepumpálni, 32-24-es zárult a találkozó.

A Kisvárda ellen mecshez hasonlóan ezt is korán eldöntötte a Loki. Ahogy vélhetően a Kozármisleny ellen sem kell kiélezett találkozóra készülni május 11-én.

K&H női kézilabda liga, 21. forduló
DVSC Schaeffler – Praktiker-Vác 32-24 (19-11)
Debrecen, játékvezetők: Hargitai, Markó.
Debrecen: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 1, Füzi-Tóvizi 5, Grosch 2, Haggerty 1, Hornyák, Johansson, Jovovics 2, Kácsor 3, Petrus 5, Planéta 4, Szabó N. 4, Töpfner, Vámos M. 2, Vámos P. 3. Edző: Szilágyi Zoltán.
Vác: Bukovszky, Csizmadia, Győri (kapusok), Ballai A., Ballai B., Bordás 4, Bánfai, Csire 1, Csíkos 3, Kovalcsik 4, Kovács A. 1, Kuczora 4, Kurucz 4, Marincsák 2 (1), Such 1, Varga. Edző: Herbert Gábor.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/1.

Szilágyi Zoltán: – Egy jó csapatot sikerült hazai pályán legyőznünk. Nagyon szépen működtek azok a dolgok, amiket megbeszéltünk. Az elején kiváló volt a védekezésünk és ez adott egy olyan magabiztosságot, ami támadásban segített. A második félidőben ugyan voltak hullámvölgyeink, de örülök neki, hogy végig a kezünkben tartottuk a meccset. Azt kívánom a Vácnak, hogy innentől kezdve az összes meccsét nyerje meg.
Herbert Gábor: – Így nem lehet kezdeni egy mérkőzést, ahogy mi tettük. Érthetetlen! Talán én sem álltam jól a meccshez, talán jobban fel kellett volna tüzelni a csapatot, de nem igazán volt ennek előjele. Az első félidőt nehéz feledtetni, a második rendben volt. Gratulálok a Debrecennek ehhez az évhez!

7.MTK Budapest218310610666-5619
8.DKKA239014618710-9218