Emberhátrányban kapott ki a Debrecen Felcsúton

Cívishír | 2024. 05. 18. | 19:41:19
A Puskás Akadémia hamar gólt szerzett; a Lokinak a kiállítás után esélye sem volt a győzelemre.
Blagojevic sok fiatalt küldött a pályára (Fotó: Cívishír-archív)

A DVSC számára tét nélküli mérkőzésen Felcsúton zárta az OTP Bank Liga első osztályát május 18-án. A vendéglátó Puskás Akadémia FC a negyedik, tehát nemzetközi szereplést érő helynél már nem csúszhat hátrább, míg a Loki bármilyen eredményt is ér el, marad az ötödik pozícióban.

Debreceni szempontból cseppet sem indult jól a meccs, támadott a Puskás és a 10. percben Dzsudzsák kezezése miatt tizenegyest ítélt Rúsz Márton játékvezető, amit a hosszas VAR-ozás megerősített.

A 15. percben Nagy a kapu bal oldalába vágta a büntetőt. Megyeri érezte az irányt, de az elemi erővel meglőtt labdát nem érte el. (1–0)

A gól után is a hazaiak játszottak veszélyesebben, helyzetekből, távoli lövésekből is próbálkoztak, Megyeri kapuját azonban nem sikerült eltalálni. A 24. percben újabb csapás a Debrecennek: Manrique a tizenhatos előtt buktatta a kapu felé robogó Komáromit – piros. Emberhátrányba került a Loki, ennek megfelelően védekezésre és kontrákra rendezkedtek be.

A 36. percben – mondhatni váratlanul – megduplázta előnyét a Puskás: Komáromi kilőtte Megyeri kapujának bal alsó sarkát. (2–0)

Továbbra is a hazai csapat dominált, a vendégek a tizenhatosuk előtt szűrték a támadásokat. A Puskás következő gólhelyzete egy szöglet után adódott, ám a Loki kapusa bravúrral hárította Szolnoki közeli fejesét. A Debrecen a megszerzett labdákat nem tudta megtartani, így a játék lényegében a felezővonal és a DVSC tizenhatosa között folyt. A négy perc ráadás utolsó pillanataiban Bódi szépített. A középpályás szemrevaló támadás végén Szuhodovszky beadását rúgta kapásból a hosszúba hat méterről. (2–1)

A Puskás kezdte aktívabban a második félidőt, és az 50. percben megszerezte a harmadik találatát. Egy jobbról érkezett beadás után a védőjéről lefordulva Nagy fejelt 5 méterről a hálóba. (3–1)

A játék képe az első félidőhöz képest mit sem változott: támadott a hazai csapat, míg a vendégek a megszerzett labdákat igyekezték megbecsülni, ha emberhátrányban ez nehezen is ment. A 62. percben Nagy 13 méterről megeresztett bombáját Megyeri védte, majd a kipattanóból Nagy ismételt. Azt Baranyai vágta ki a gólvonalról, míg egy harmadik lövés a kapu fölé szállt.

Támadást nem igazán tudott építeni a DVSC, viszont ha megindultak ellenfelük kapuja felé – ebben Ojediran jeleskedett leginkább –, akkor faulttal, sárga lapok árán is megállította őket a Puskás. A Loki védelmét dicséri, hogy igazán nagy helyzet ezután hosszab ideig nem következett hazai részről, Coleynek csak lesgólra futotta.

A találkozó utolsó perceire a debreceniek mestere sorra cserélte be fiatal játékosait, a DVSC számára tét nélküli meccs már eldőlt. Erdélyi be is mutatott egy bravúrt, Corbu jobb alsóba tartó lövését ütötte szögletre. A 90. percben Komáromi is megszerezte a második gólját, miután a jobb oldalról ékezett beadása megpattant egy védőn, s becsapva Erdélyit, a labda a jobb alsóba pattogott. (4–1)

Az ötperces hosszabbításban a hazaiaknak voltak lehetőségei, de a 18 éves Erdélyi igazolta, nem érdemtelenül korosztályos válogatott. Az eredmény nem változott.

A felcsúti csapat – amely a mostani szezonban egy-egy döntetlen és vereség után először tudta legyőzni a DVSC-t - sikerével, valamint a Fehérvár–Diósgyőr elleni – pontvesztésével bronzérmes lett. Az már korábban biztos volt, hogy a debreceniek az ötödik helyen végeznek.

OTP Bank Liga, 33. forduló:
Puskás Akadémia FC-Debreceni VSC 4-1 (2-1)
Felcsút, v.: Rúsz
gólszerzők: Nagy Zs. (15., 49. - az elsőt tizenegyesből), Komáromi (36., 90.), illetve Bódi (45+4.)
sárga lap: Plsek (47.), Komáromi (73.), Colley (96.), illetve Tuboly (34.)
piros lap: Manrique (24.)
Puskás Akadémia: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Levi, 71.) - Szolnoki (Corbu, 70.), Nissilä (Colley, 79.), Plsek (Favorov, 79.) - Nagy Zs., Puljic (Vékony, 84.), Komáromi
Debreceni VSC: Megyeri (Erdélyi, 82.) - Tuboly, Baranyai, Romancsuk, Manrique - Ojediran, Bódi (Gellén, 83.), Szuhodovszki - Vajda (Cibla, 82.), Dzsudzsák (Batai, 76.), Domingues (Hornyák, 69.)