Bondár Anna negyeddöntős a svájci ITF-tenisztornán

MTI | 2024. 04. 11. | 17:38:02
A szoboszlói játékos a 114. a világranglistán.
Bondár Anna (Fotó: Hungarian Tennis)

Bondár Anna kétjátszmás sikert aratott a svájci Bellinzonában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztorna nyolcaddöntőjében, Udvardy Panna viszont kiesett.

A világranglistán elfoglalt 114. helyével a legjobb magyarként jegyzett Bondár – akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők – ápriliss 11-én, csütörtökön a cseh Jesika Maleckovával (453.) csapott össze és 6:3, 6:3-ra nyert.

A hatodik kiemelt Udvardy – aki a 153. helyen áll a WTA-rangsorban – később a hazai színekben versenyző Susan Bandecchi (405.) ellen lépett pályára, és 2 óra 15 perces csatában 2:6, 6:3, 6:3-ra kikapott. Így nem jött össze a magyar negyeddöntő Bondár ellen.

Mindkét játékos azért küzd, hogy főtáblás lehessen a május végén rajtoló Roland Garroson, ezért nem tartottak a válogatottal a Billie Jean King Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának portugáliai tornájára.