Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Orbán Viktor szomorú, mert „nem fejezte be a melót”

MTI | 2026. 05. 09. | 08:07:20
Megkétszerezték az állami vagyont, az MNB aranytartalékát pedig harmincszorosára növelték - mondta.
Orbán Viktor szomorú, mert „nem fejezte be a melót”
Orbán Viktor egy korábbi interjú alkalmával (Fotó: MTI/archív)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A most leköszönő kormány kivezette az országot a válságból - értékelte az idei első negyedéves gazdasági adatokat Orbán Viktor távozó miniszterelnök a Pityinger László (Dopeman) YouTube-csatornáján adott pénteki interjújában.

Orbán Viktor utolsó miniszterelnöki munkanapján elmondta, szomorúságot érez a választási vereség miatt, mert a "melót" nem fejezte be. Közlése szerint a terve az volt, hogy csinál egy szuverén Magyarországot, amely "a saját tengelye körül forog", a magyarok munkáján így nem az idegenek gazdagodnak.

Húsz év kellett volna, hogy "stabilan megálljon a lábán", a munka egyötöde volt még hátra - mondta.

Sok százezren voltak, akik értették, hogy mit csinál, és nem csak a saját zsebük szerint szavaztak, "ezt hívjuk nemzeti oldalnak". Fájdalmas, hogy most ők is egy befejezetlen munkában vannak, mert ez közös munka volt - mondta Orbán Viktor. Hozzátette, azért szorít, hogy azok, akik most kerülnek kormányra, minél kevesebbet bontsanak le a szuverén Magyarországból.

Saját szerepéről szólva elmondta: személyes felelőssége van a vesztes választás után, de nem érez letargiát, tele van energiával. Hozzátette: meg kell érteniük, miért nem kapták meg a támogatást, amelyre szükségük lett volna.

Elmondta azt is, hogy büszke az elmúlt 16 évre, azt nem fogja "kidobni". Az első negyedéves gazdasági adatokat értékelve hozzátette: "a most leköszönő kormány, a nemzeti oldal kormánya kivezette az országot a válságból".

"Ilyen balszerencsém is csak nekem lehet" - utalt arra, hogy közben elvesztette a választást.

Orbán Viktor kormányzásának eredményeként közölte, hogy elvettek 15 ezer milliárd forintot a bankoktól és a multicégektől, amit odaadtak a magyar családoknak, ám - elmondása szerint - óriási erők dolgoztak azon, hogy ezt a pénzt visszaszerezzék.

Az ország többsége nem akarja, hogy kifosszák. Itt van hagyománya a nemzeti ellenállásnak, de bízzunk benne, hogy erre nem lesz szükség - jegyezte meg.

A leköszönő miniszterelnök azt mondta, hogy megkétszerezték az állami vagyont, az MNB aranytartalékát pedig harmincszorosára növelték.

Nem szabad engedni, hogy az új kormány ezt eladja vagy adókat emeljen. Egy kormány sem tud szembemenni az emberekkel, ezért a "nemzeti oldalnak" fel kell készülnie arra, hogy ami jó, azt megvédje - mondta Orbán Viktor.

Választási vereségük okára kitérve felhívta a figyelmet arra, hogy a 40 év fölötti szavazóknál a "nemzeti oldal" nyert 47-44-re, a 40 év alattiaknál viszont a Tisza Párt 19-75-re. Orbán Viktor ezt úgy értékelte, hogy a szavazók nem csak azt utasították el, amit a kormánypártok ajánlottak, hanem őt magát is.

Hangsúlyozta: a "nemzeti oldal" feladata, hogy megtartsa a 40 év felettieket, közben közelebb kerüljön a fiatalokhoz, ezért a Fidesz vezetését azonnal meg kell fiatalítani, amit el is kezdtek, kicserélték a képviselők jó részét, ő maga sem vette át a mandátumát.

Saját magáról szólva leszögezte: áll minden vizsgálat elé, hiszen becsületes ember, aki becsületesen elvégezte a munkáját, a jogszabályokat betartotta és betartatta.

A leköszönő kormányfő kitért arra is, hogy ki fognak pukkadni a "műbalhék", a legfájdalmasabb, a Zsolti bácsi-ügy is - jelezte, aláhúzva: Semjén Zsoltért tűzbe teszi a kezét.

Arról szólva, hogy a "rengeteg kormányzati juttatásban részesülő" 40 év alattiak miért döntöttek más mellett, abban találta meg a választ, hogy nem anyagi okok játszhattak szerepet, hanem kultúraváltás történhetett Magyarországon.

Ezt a kultúraváltást meg kell érteni, különben nem tudunk beszélni velük - mondta Orbán Viktor, hozzáfűzve: az ő dolga lett volna, hogy megtalálja az utat a fiatalokhoz; a következő egy-két év arról fog szólni, hogy minél többet találkozzon velük.

A Fidesz kampányára kitérve arról beszélt, hogy a kampányfőnöknek, a kampánystábnak időben érzékelnie kellett volna a bajt, de ez nem történt meg.

A választási vereség okait azonban abban is látta, hogy az orosz-ukrán háború és a brüsszeli szankciók miatt három évig nem volt érzékelhető gazdasági növekedés. Hozzátette: ha 2-4 százalékos gazdasági növekedést tudtak volna előállítani, megnyerték volna a választást.

A legjobban akkor jár az ország, ha az új kormány nem változtat a gazdaságpolitika irányán - mondta.

A politika iróniájának nevezte, hogy 2,4 millió szavazattal 2014-ben kétharmadot értek el, most egyharmadot sem. Orbán Viktor közölte: legfeljebb 70 százalékos választási részvétellel számoltak, de bejött plusz 10 százalék, amely szinte egészében a Fidesz ellen szavazott. Ezt nekünk érzékelnünk kellett volna - jegyezte meg.

Pártja jövőjéről úgy fogalmazott, a pártpolitikai mezőben a Fidesz lesz a "dárda hegye". De mivel nem a politikai térben vesztettek, hanem a társadalmi térben, ezért a "nemzeti oldalt" nem lehet a politikából fölépíteni, hanem egy magabiztosságot, önbizalmat és perspektívát nyújtó kulturális, politikai, közéleti világot kell létrehozni - tette hozzá.

További híreink
A DK is új elnökséget választott
A DK is új elnökséget választott
Április 12-én lemondott Dobrev Klára, a DK elnöke és a párt teljes elnöksége.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének
A pártelnöki posztra egyedüli jelölt volt.
Felügyeleti szerv alakul a közmédia számára
Felügyeleti szerv alakul a közmédia számára
A javaslat elfogadásához kétharmados többség kell.
Egy magyar és egy román kamionos halála
Egy magyar és egy román kamionos halála
A baleset a D2-es autópályán történt Csehországban.
Új nemzetbiztonsági főnököket nevezett ki a kormány
Új nemzetbiztonsági főnököket nevezett ki a kormány
Magyar Péter egy nappal korábban mentett fel négyet.
Orbán Viktor: Mi sohasem adjuk fel!
Orbán Viktor: Mi sohasem adjuk fel!
Politikai röpiratot tett közzé a Fidesz kongresszusa előtt.
Migráció: Magyar Péter szerint Orbánék hazudtak
Migráció: Magyar Péter szerint Orbánék hazudtak
Kimaxolni a politikai hasznot - ez volt a cél a miniszterelnök szerint.
A Fidesz felállna a padlóról
A Fidesz felállna a padlóról
Alapjaiban megváltoztatnák a Fidesz szervezeti felépítését.
Benyújtották a közmédia átalakításának törvényjavaslatát
Benyújtották a közmédia átalakításának törvényjavaslatát
Pártpropaganda helyett valódi közmédiát - írta Magyar Péter.
Országos választmányt tart a KDNP
Országos választmányt tart a KDNP
Napirenden a tisztújítás elrendelése.
Új épülete lesz a debreceni honvéd középiskolának
Új épülete lesz a debreceni honvéd középiskolának
Erről beszélt Ruszin-Szendi Romulusz.
A DK is új elnökséget választott
A DK is új elnökséget választott
Április 12-én lemondott Dobrev Klára, a DK elnöke és a párt teljes elnöksége.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének
A pártelnöki posztra egyedüli jelölt volt.
Felügyeleti szerv alakul a közmédia számára
Felügyeleti szerv alakul a közmédia számára
A javaslat elfogadásához kétharmados többség kell.
Új nemzetbiztonsági főnököket nevezett ki a kormány
Új nemzetbiztonsági főnököket nevezett ki a kormány
Magyar Péter egy nappal korábban mentett fel négyet.
Orbán Viktor: Mi sohasem adjuk fel!
Orbán Viktor: Mi sohasem adjuk fel!
Politikai röpiratot tett közzé a Fidesz kongresszusa előtt.
Migráció: Magyar Péter szerint Orbánék hazudtak
Migráció: Magyar Péter szerint Orbánék hazudtak
Kimaxolni a politikai hasznot - ez volt a cél a miniszterelnök szerint.
Ezt a LIDL által forgalmazott szalámit ne egye meg!
Ezt a LIDL által forgalmazott szalámit ne egye meg!
Termékvisszahívást rendel el a hatóság.
A Fidesz felállna a padlóról
A Fidesz felállna a padlóról
Alapjaiban megváltoztatnák a Fidesz szervezeti felépítését.
Benyújtották a közmédia átalakításának törvényjavaslatát
Benyújtották a közmédia átalakításának törvényjavaslatát
Pártpropaganda helyett valódi közmédiát - írta Magyar Péter.
Országos választmányt tart a KDNP
Országos választmányt tart a KDNP
Napirenden a tisztújítás elrendelése.
Új épülete lesz a debreceni honvéd középiskolának
Új épülete lesz a debreceni honvéd középiskolának
Erről beszélt Ruszin-Szendi Romulusz.
Hirdetés
Hirdetés
Tompa Enikőnek nem tetszik az Egyetemi park terve
Tompa Enikőnek nem tetszik az Egyetemi park terve
A tiszás képviselő több fát és kevesebb térkövet szeretne a Debreceni Egyetem előtti parkban.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Forgalmi akadályra kell számítani.
Hirdetés
Hirdetés
A DK is új elnökséget választott
A DK is új elnökséget választott
Április 12-én lemondott Dobrev Klára, a DK elnöke és a párt teljes elnöksége.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének
A pártelnöki posztra egyedüli jelölt volt.
Szűcs a Loki alapembere, a válogatott nyerőembere
Szűcs a Loki alapembere, a válogatott nyerőembere
Alig hagyott ki meccset Debrecenben.
Gazdaság
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.