Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nyolcmilliárdból épül a debreceni közlekedési folyosó

| 2026. 05. 13. | 12:14:28
A józsai elkerülőre az új kormánytól várják a forrás biztosítását.
Nyolcmilliárdból épül a debreceni közlekedési folyosó
Papp László és Balázs Ákos az észak-nyugati beruházás helyszínén tájékozódott (Fotó: Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Sajtónyilvános terepszemlét tartott Papp László polgármester és Balázs Ákos alpolgármester május 13-án, szerdán a Debrecen északnyugati határában zajló nagy beruházáson, amely az 354-es és a 33-as utak összekötésének első ütemét jelenti.

A város első embere újságíróknak kifejtette, hogy mi indokolja ezt az útépítést: a város nyugati felén lévő iparterületek, a Debreceni Egyetem innovációs parkja, a más kereskedelmi egységek és a józsai városrész által generált forgalom.

„Debrecen közlekedés-politikájának fontos törekvése, hogy olyan fejlesztések valósuljanak meg, amelyek alternatív közlekedési folyósókat teremtenek. Statisztikai adatok alapján 2010 és 2025 között a magyarországi gépjárműállomány másfél millióval növekedett, a forgalom terhe pedig a nagyvárosokra fokozottan nehezedik. Ennek figyelembevételével Debrecenben megfelelő stratégia és koncepció mentén zajlik 10 éve a közlekedésfejlesztés”

– utalt Papp László az építkezés helyszínen arra, hogy tíz éve épült meg a Balmazújvárosi utat a Vezér utcával összekötő Domokos Márton út, és most ezt folytatják másfél kilométeren, majd egy külön szintű csomóponttal a 354-es útig. Kiemelte: ez egy debreceni kezdeményezésű, de állami forrásból – mintegy 8 milliárdól – megvalósuló fejlesztés.

A polgármester reményét fejezte ki, hogy a novemberi határidő előtt átadják a beruházást, amely révén a Böszörményi út és a 35-ös út terhe jelentősen csökken, de jótékony hatással lesz a józsaiak mindennapjaira is.

„A 35-ös út kétsávosításának zajlik a tervezése, a józsai északi elkerülőnek pedig elkészültek az engedélyezési és kiviteli tervei, így az új kormánynak az első között van lehetősége forrást biztosítani ehhez a beruházáshoz”

–  üzent a minap felálló kabinetnek a debreceni elöljáró.

Balázs Ákos egy korábbi forgalomszámlálás adatait osztotta meg: csak Józsa és Debrecen között – oda-vissza – mintegy 12 ezer autó közlekedik naponta, ehhez pedig hozzá kell adni még a Hajdúböszörmény felől érkező 10 ezres autóforgalmat. Az alpolgármester szerint így érzékelhető igazán, hogy a józsai városrészre mekkora nyomás nehezedik nap mint nap. Ez indokolja, hogy mielőbb megépüljön a józsai északi elkerülő és megvalósuljon a 35-ös kétsávosítása is – így Balázs Ákos.

Cs. Bereczki Attila

További híreink
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Debreceni olvasónk elégedetlen a gallyazással.
Egyetem tér felújítása: már kitölthető a kérdőív
Egyetem tér felújítása: már kitölthető a kérdőív
A debreceni közélet is megpezsdült a tervezett rekonstrukció hírére.
Egykori kollégájukat gyászolják a hajdú-bihari mentők
Egykori kollégájukat gyászolják a hajdú-bihari mentők
Debrecenben és Létavértesen szolgált.
Gólyamentés Komádiban
Gólyamentés Komádiban
Tűzoltók segítettek.
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Úszástudás, angol nyelv és élmények egész nyáron a Debreceni Delfineknél.
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
Egyetem tér: online kérdőívet indítanak
A Debreceni Egyetem rektora beszélt a kötöttségekről.
Egyetem téri park: Papp László is beszállt
Egyetem téri park: Papp László is beszállt
A debreceni polgármester konzultációt kezdeményez.
Tompa Enikőnek nem tetszik az egyetemi park terve
Tompa Enikőnek nem tetszik az egyetemi park terve
A tiszás képviselő több fát és kevesebb térkövet szeretne a Debreceni Egyetem előtti parkban.
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Baleset a forgalmas debreceni kereszteződésben
Forgalmi akadályra kell számítani.
Így élvezik a gasztrokultúrát a debreceniek!
Így élvezik a gasztrokultúrát a debreceniek!
A Gourmet Fesztivál második napján „kíváncsiskodtunk”.
Megújul az Egyetem tér
Megújul az Egyetem tér
A debreceni park több ütemben alakul át.
Hirdetés
Hirdetés
Nyuszimotor-ügy: nyomoz a rendőrség
Nyuszimotor-ügy: nyomoz a rendőrség
Hűtlen kezelés gyanúja miatt.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
A brit gyerekek nem TikTokozhatnak
A brit gyerekek nem TikTokozhatnak
Jön a világ legszigorúbb közösségimédia-korlátozása.
Hajdú-Biharban is megkezdődött a razzia
Hajdú-Biharban is megkezdődött a razzia
Az ellenőrzések célja a közlekedésbiztonság javítása.
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Újabb ágszakadás a Simonyi útnál
Debreceni olvasónk elégedetlen a gallyazással.
Gazdaság
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Bancsók Károly Tamás szerint a lemaradást nem lehet gyorsan ledolgozni, de már készülnek a rövid és középtávú tervek.
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Támogatott tartalom
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Programok, amit imádni fognak a gyerekek
Úszástudás, angol nyelv és élmények egész nyáron a Debreceni Delfineknél.
Miért most éri meg céges rendezvényt szervezni?
Miért most éri meg céges rendezvényt szervezni?
A Tuba Tanya több, mint egy rendezvényhelyszín.
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.