Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Marad a szolidaritási adó – reagált Debrecen polgármestere

Cívishír | 2026. 05. 19. | 19:48:21
Papp László szerint tárgyalóasztalhoz kell ülni az új kormánnyal.
Marad a szolidaritási adó – reagált Debrecen polgármestere
Papp László (Fotó: Papp László Facebook-oldala)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Papp László, Debrecen polgármestere megosztotta gondolatait a szolidaritási hozzájárulásról május 19-én. Facebook-oldalán arra reagált a városvezető, hogy Magyar Péter miniszterelnök hétfőn elmondta: az önkormányzatoknak továbbra is ki kell fizetniük a szolidaritási adót.

Debrecennek 12 milliárd forintot.

– A választásokat megelőzően egyértelmű nyilatkozatok hangzottak el a jelenlegi kormánypárt képviselői részéről a szolidaritási hozzájárulással kapcsolatban, miszerint jelenlegi formájában nem fenntartható, sőt nem egy esetben konkrét ígéret is elhangzott arra vonatkozóan, hogy azt megszünteti a leendő Tisza-kormány. Itt, Debrecenben is elhangzott Magyar Péter részéről 2025. július 22-én a szolidaritási adóval kapcsolatban, hogy „nem ilyenekkel fogjuk kizsigerelni az önkormányzatokat”. Magyar Péter miniszterelnök tegnapi nyilatkozata egyértelműsíti, hogy a szolidaritási hozzájárulást minden kötelezett önkormányzatnak be kell fizetnie, és ennek átalakításával kapcsolatban az új kormány később – egyeztetéseket követően – hoz döntést. Bár a közgyűlés ellenzéki tagjai közül néhányan kezdeményezték, hogy Debrecen ne fizessen, a város a jogszabálynak megfelelően eleget tett fizetési kötelezettségének – fogalmazott a városvezető.

Kiemelte, azon polgármesterek közé tartozik, akik az előző kormánnyal szemben is képviselték azt az álláspontot, miszerint a szolidaritási hozzájárulás igazságtalan elvonás, túlzott mértékű, és felhasználása sem felel meg a korábban megfogalmazott elveknek. Ezt az álláspontját Papp László továbbra is fenntartja.

– Ez az elvonás semmilyen tekintetben nem veszi figyelembe a helyi sajátosságokat, az adott város méretét, működési és üzemeltetési költségeit. Ennek a kérdésnek a rendezése nem várhat sokáig. Belátható időn belül tárgyalóasztalhoz kell ülni az új kormánnyal annak érdekében, hogy az önkormányzati finanszírozás kérdését – beleértve a szolidaritási hozzájárulást is – hosszú távon kiszámíthatóvá tegyük. A megyei jogú városok szövetségének a szolidaritási hozzájárulás átalakítására vonatkozóan elfogadott javaslata van. A szolidaritási hozzájárulás jelentős forrást von el a helyi fejlesztésektől, mindezt úgy, hogy számos más területen az önkormányzatnak kötelezően finanszíroznia kell közszolgáltatásokat, lásd a közösségi közlekedést vagy az állami feladatokat, mint például a szociális feladatokat vagy a közétkeztetést – tett hozzá.

Papp László azt írta, továbbra is vallja, hogy a nagyobb bevételű, erősebb gazdasággal rendelkező városoknak szerepet kell vállalniuk – a szolidaritás elvének figyelembevételével – az ország teherviselésében, de az arányokon változtatni kell, és a helyben keletkező gazdasági erőforrásoknak elsősorban helyben, a helyiek érdekeinek szem előtt tartásával kell hasznosulniuk. 

Háromszázmilliárd felett a debreceni költségvetés
Papp László számos beruházásról beszélt a biztonság, a fejlődés és a jólét jegyében.
További híreink
Új tér születik az Attila téri templom körül
Új tér születik az Attila téri templom körül
Ismét bepillantottunk a debreceni főszékesegyházba. +Fotók
Változás egy debreceni buszjárat közlekedésében
Változás egy debreceni buszjárat közlekedésében
A tanítási rend módosításához igazítják a menetrendet.
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
A Debreceni Egyetem a vízmegtartásért küzdene
A Debreceni Egyetem a vízmegtartásért küzdene
A 24. órában járunk – jelentette ki az államtitkár.
Debrecen: mérgező gáz a levegőben
Debrecen: mérgező gáz a levegőben
A Faraktár utcába riasztották a tűzoltókat.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
A szeretetnek nincs mérőszáma
A szeretetnek nincs mérőszáma
Egyetemista önkéntesek visznek mosolyt a debreceni kórházba.
Hirdetés
Hirdetés
Maradnak a hat- és nyolcosztályos iskolák
Maradnak a hat- és nyolcosztályos iskolák
Lannert Judit egyeztetett az egyházi iskolafenntartók vezető képviselőivel.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Hirdetés
Hirdetés
Új vezetője van a Készenléti Rendőrségnek
Új vezetője van a Készenléti Rendőrségnek
Így döntött a belügyminiszter.
Gazdaság
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Fizetésemelés: Debrecenben is demonstráltak
Sztrájkot is kilátásba helyeztek.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.
Google hirdetés vagy SEO?
Google hirdetés vagy SEO?
Melyikre van inkább szüksége egy vállalkozásnak?