A Nyíregyháza győzelemmel és veretlenül búcsúzott Balmazújvárostól

| 2024. 05. 19. | 18:22:03
Veretlen maradt az újvárosi "hazai pályán".
Bajnok a Szpari! (Fotó: Szabolcsihír)

A már feljutott és bajnok Nyíregyháza Spartacus 2-1-re legyőzte a vendég Csákvárt a labdarúgó NB II 33. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A nyírségi együttes a sikerével pályaválasztóként veretlenül zárta az idényt, ugyanis balmazújvárosi találkozóin három döntetlen mellett 14-szer diadalmaskodott.

Fél óra játék Zelizi Patrik hibájából megszerezte a vezetést a Spartacus: a vendégek kapusa egy hazaadás után készült elrúgni a labdát, Baki Ákos azonban belevetődött, így az Beke Péterhez került, aki kihasználta a ziccert (1-0).

Szünet után negyedóra telt el, amikor a Csákvár egyenlített: egy sarokrúgás után Murka Benedek talált be (1-1). Hét perc múlva "helyreállt a rend", Alaxai Áron fejelt a kapuba egy kisszögletet követően, így újra előnybe került a Szpari (2-1). A folytatásban a jól védő csákvári kapus érdeme volt, hogy csapat megúszta minimális vereséggel ezt a vendégjátékot.

A nyírségi együttes így győzelemmel búcsúzott Balmazújvárostól, a következő idényben pedig már a saját, új stadionjában játszhat, mégpedig az NB I-ben.

2025-ben megduplázzák a gyerekek után járó adókedvezményt
Gyógyír lehet a demográfiai hanyatlásra?
Orbán: Az erjedés megkezdődött
A miniszterelnök a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban beszélt.
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.
MCC FIT: soha ennyien még nem jelentkeztek képzésre
Még tart a felvételi az egyetemi programra.