Letörte a Szpari szarvát a Loki

| 2014. 11. 30. | 19:14:27
A debreceniek lefocizták a vendégeket a keleti derbin.

Minden a Loki mellett szólt a keleti derbi előtt. A Nyíregyháza a legutóbbi öt idegenbeli bajnokiját elvesztette, míg a Loki az utolsó hat bajnokijából ötöt megnyert, egyszer remizett. A presztízscsatára sajnos a várakozásoknak megfelelően kevesen voltak kíváncsiak a helyszínen - mintegy 2800-an, és meglepetésre az elején hangosabb volt a Szpari-tábor. Mátyus János felhívására mintegy háromszázan rándultak át a Nyírségből, ott tehát nincs akkora összhang az ultrák bojkottjáét illetően, mint Debrecenben.

A 12. percben belefagyott a szó a vendégekbe: Mihelic bal oldali centerezése után Sidibe - a kapunak háttal állva (!), 12 méterről a jobb sarokba fejelt (1-0). Nem sokkal később egy parádés akció végén Jovanovic lőtt fölé szorongatott helyzetből. A 25. percben ismét gólt kiáltottunk! A bénázó Szokolt Mihelic és Tisza szerelte közös erővel a bal oldalon, a labdával utóbbi masírozott be a tizenhatosra, majd 15 méterről kicentizte a hosszú sarkot (2-0). Állva hagyta a Szparit a Loki! A debreceni henger folytatódott! A 33. percben Tisza tizenegyesből is betalált, miután Törtei kézzel ütötte el a labdát Lázár elöl a tizenhatoson belül (3-0).

A sérült Novakovicsot helyettesítő Verpecznek a 42. percben akadt munkája először, igaz, akkor hatalmas bravúrt mutatott be Abdouraman fejesénél.

Szünet után kényelmes tempóban futballozott a Loki, de ezt sem bírta a Szpari, teljesen beszorult. A két csapat egyszerűen nem volt egy súlycsoportban. A 60. percben Sidibe maradt le Tisza passzáról a gólvonal előtt, egy perc múlta pedig Tisza hagyott ki százszázalékos ziccert. A 68. percben Szakály iramodott meg Balogh kapuja felé, a tizenhatosnál Jánvári utolsó emberként lerántotta, ezért villant a piros. A 72. percben Sidibe Mihelictől kapott pazar labdát, a kifutó Baloghot üggyel-bajjal kicselezte, majd a kapuba gurított (4-0).

A hajrában futószalagon dolgozta ki a helyzeteket a DVSC, a közönség ollézott, a nyíregyháziaknak kínszenvedés volt minden másodperc a pályán. Előbbb Balogh mentette meg csapatát az ötödik góltól, amikor Jovanovic fejesélt védte bravúrral, majd a 82. percben Mihelic szabadrúgásból a lécet találta telibe. A 87. percben Abdouraman is "kipontozódott", így kettős emberhátrányban fejezte be a meccset a Nyíregyháza.

De nem úszta meg az ötödiket! Szakály a 92. percben belőtte a saját maga által kiharcolt büntetőt (5-0), ezzel még meg is forgatta a kést a vendégekben.

Labdarúgó NB I. 16. forduló:
DVSC-Nyíregyháza 5-0 (3-0)
Nagyerdei Stadion, 2612 néző. Vezette: Vad II (Ring, Varga G.)
DVSC: Verpecz - Lázár, Máté, Brkovics, Korhut (Vadnai 62.) – Jovanovic, Varga J. (Zsidai 77.), Bouadla, Mihelic – Tisza (Szakály 65.), Sidibe
Nyíregyháza: Balogh J. – Nagy Z., Szokol, Jánvári, Törtei (Gengeliczki 46.) – Pákolicz (Rubus 72.), Abdouraman, Fodor, Kosztics, Pekár – Koller (Bajzát 46.)
Gól: 1-0 Sidibe (12.), 2-0 Tisza (26.), 3-0 Tisza (11-esből, 33.), 4-0 Sidibe (73.), 5-0 Szakály (92.)
Sárga lap: Abdouraman (22.), Brkovics (24.), Fodor (91.)
Kiállítva: Jánvári (68.), Abdouraman (87.)

Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.