Visszavágott a DVSE a Fehérvárnak

DVSE | 2024. 05. 11. | 17:06:21
Zsinórban hatodik győzelmét aratta a DVSE-Master Good.
Tőzsér Dávid (Fotó: Nagy Anita)

Jól indították a mérkőzést a hazaiak és Kis Ferenc, Stefanidesz Levente, Tőzsér Dávid és Krizsai Ádám találatával bő öt perc után már 4-0-ra vezettek. A vendégek három másodperccel a negyed vége előtt szerezték meg első és egyben egyetlen góljukat. (4-1)

A második nyolc perc már kevésbé volt lehengerlő. Csaknem három percig gólt sem láthatott a közönség, melyet a fehérváriak törtek meg végül. A vendég együttes további kétszer volt eredményes, míg debreceni részről Kis Ferenc és a hosszú idő után visszatérő Macsi Patrik szállították a gólokat. (6-4)

A harmadik játékrész ismét a mieinkről szólt, akik mindössze egy találatot engedtek ellenfelüknek. Elől viszont háromszor voltak eredményesek Tőzsér Dávid, Kardos Márton és Macsi Patrik révén és négy gólos előnyből várhatták a záró felvonást. (9-5)

Két perc telt el az utolsó negyedből, mikor már öttel vezetett a DVSE, ami egy nagy lépést jelentett a győzelem felé. Ez talán kicsit meg is nyugtatta a srácokat, akik az utolsó öt percben négyet kaptak és mindössze egyet kaptak. Összességében azonban egy percig sem forgott veszélybe a hazai győzelem a szép számú közönség legnagyobb örömére. A DVSE 11-9-re nyert és két helyet javítva, a második helyről várhatja az utolsó két fordulót.

„Akárcsak Székesfehérváron, ezúttal is jól kezdtünk, de most sikerült végig kézben tartani a találkozót. Az azért látszott, hogy három nap alatt a második meccsünket játszottuk, hiszen kicsit hektikus volt néha a teljesítményünk, de összességében örülök, hogy sikerült egy újabb értékes győzelmet aratnunk.” – mondta a lefújás után Stefanidesz Levente, a DVSE játékosa.

Férfi Vízilabda OB1/B, 24. forduló

DVSE-Master Good – Fehérvár VSE 11-9 (4-1, 2-3, 3-1, 2-4)

Gólszerzők: Tőzsér 4, Kis F. 2, Macsi P. 2, Stefanidesz, Kardos, Krizsai Á., ill. Drégely 2, Hajós 2, Tömör 2, Jászai, Németh, Almási

A DVSE a következő fordulóban a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését játssza Cegléden.