Újabb értékes három pontot szereztek a debreceni vízilabdázók

DVSE | 2024. 04. 13. | 13:59:22
Hódmezővásárhelyen nyertes a DVSE játékosai.
A házi gólkirály, Tőzsér Dávid háromszor volt eredményes (Fotó: Nagy Anita)

Nyolcgólos idegenbeli győzelmet aratott a Hódmezővásárhely otthonában a DVSE-Master Good. Kádár Kálmán együttese csaknem végig vezetve, 12-4-re nyert az OB1/B 21. fordulójában április 13-án.

A kereken tíz évvel ezelőtt a DVSE élvonalbeli felnőttcsapatában játszó Chilkó Márton büntetőgóljával kezdődött a találkozó, melyet a következő támadásból Stefanidesz Levente egyenlített ki. A vásárhelyiek ezt követően még egyszer magukhoz ragadták a vezetést, de ez az alkalom volt az utolsó a mérkőzésen, a kezdés után két és fél perccel. A DVSE nem sokkal később megfordította a találkozót és már az első negyed után kettővel vezetett. (2-4)

A második nyolc perc feleannyi gólt hozott, de ugyanilyen leosztásban. A debreceniek kettőt lőttek – Macsi Martin és Stefanidesz Levente révén –, a hazaiak pedig mindössze egyszer voltak eredményesek. A félidőre megnyugtató és a magyaroknak oly kedves 6-3-as előnnyel mehetett a DVSE.

Fordulás után tovább fokozták a tempót a mieink és egyre nagyobb előnyt építettek ki. Rácz Máté lőtte az első találatunkat, majd Krizsai Bence köszönt be. A negyed végén Tőzsér Dávid duplázott, a túloldalról viszont csak egy gól született. (4-10)

– Nagyon elégedett vagyok a srácok mai teljesítményével. Végig remekül játszottak és be is daráltuk az ellenfelet. Voltak kimaradt helyzetek, de ez benne van a meccsben, összességében tényleg minden dicséret megilleti őket. Ezt a formát szeretnénk a hátralévő öt meccsen és mutatni és akkor idén is szép sikereket érhetünk el a bajnokságban – nyilatkozta a meccs után Kádár Kálmán vezetőedző.

A záró játékrészben már csak a debreceniek voltak eredményesek. Somorjai Sebestyén előnyből talált be, két másodperccel a vége előtt pedig Rácz Máté állította be a 12-4-es végeredményt.

Férfi Vízilabda OB1/B, 21. forduló
Hódmezővásárhelyi VSC – DVSE-Master Good 4-12 (2-4, 1-2, 1-4, 0-2)
Gólszerzők: Chilkó, Benkő, Holka, Vígh, ill. Tőzsér 3, Stefanidesz 2, Rácz 2, Dienes, Kis F., Macsi M, Somorjai

A DVSE a következő mérkőzését két hét múlva játssza az Oázis vendégeként.