Budaörsön is győztek a debreceniek

Cívishír | 2024. 05. 18. | 18:38:41
Harminc percet adott a Loki az ellenfélnek, utána feljebb kapcsolt.
Füzi-Tóvizi Petra és Planéta Szimonetta is örülhetett az újabb bajnoki győzelemnek (Fotó: DVSC Schaeffler)

37-26-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Moyra-Budaörs Handball együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 24. fordulójának május 18-i játéknapján. Szoros első félidő után a Loki megrázta magát a szünetben és a folytatásban nem volt kérdés, ki a jobb, a Pest megyei város középmezőnybe tartozó csapata vagy a harmadik helyért hajtó debreceniek.

Bő tíz perccel a kezdés után fej-fej mellett haladtak a csapatok (12. perc, 6-6), majd a félidő derekán Grosch Vivien két találatával kétgólos előnybe került a Loki. A debreceni védekezés megingását hozta a következő periódus, hiszen a 23. percre – volt és jelenlegi válogatott játékosok, így Pálos-Bognár Barbara és Debreceni-Klivinyi Kinga főszerelésével – egyenlíteni tudtak a hazaiak (13-13). A szünetig hátralévő időben pontosabbá vált a Loki, de így is soványka előny birtokában mehettek pihenni a piros-fehérek.

Kácsor Gréta két perc alatt két találattal növelte a különbséget, amely Tamara Haggerty-nek köszönhetően hatgólosra duzzadt a 40. percben. Buday Dániel, a hazaiak vezetedzője időt kért, de csapata teljesítményén érdemben nem sikerült változtatnia. Az utolsó tíz percre 22-29-nél fordultak rá a csapatok, szűk öt perccel a vége előtt Füzi-Tóvizi Petra szerezte meg a negyedik gólját (24-34). Beállónk ezzel tíz gólra növelte a csapatok közötti különbséget. A végeredményt Csernyánszki Liliána állította be, 26-37-re nyert a Loki.

Ezzel megvolt a kötelező, most pedig jöhet az a két derbi, amelyik eldöntheti, hogy sikerül-e megszerezni a bajnoki bronzérmet a másik aspitáns Mosonmagyaróvár elől. Május 22-én előbb a Győrt, fogadják Szilágyi Zoltánék a Hódosban, három nappal később pedig az FTC vendégeként fejezik be a szezont.

K&H női kézilabda liga, 24. forduló
Moyra-Budaörs Handball – DVSC Schaeffler 26-37 (16-17)
Budaörs, 450 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
Budaörs: Mistina – Vártok T., Szekerczés 2 (1), Debreczeni-Klivinyi 3, Gorilska 5, Hudák, Tóth M. 2. Csere: Vártok R. (kapus), Gergely-Zsigmond, Schneider 2, Pálos-Bognár 4 (2), Szövérdffy-Szabadfi 5, Uhrin 2, Szabó A. 1, Szabó-Májer. Edző: Buday Dániel
DVSC: Gabriel – Grosch 3, Planéta 3, Vámos P. 1, Haggerty 2, Szabó N. 5, Petrus 3 Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 4, Töpfner 4 (1), Csernyánszki 3, Füzi-Tóvizi 4, Jovovics 2, Hornyák D., Vámos M. 3, Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1

MESTERMÉRLEG
Buday Dániel: – Nem történt csoda, nyert a jobb csapat. Azt kértem a játékosoktól, hogy az idény végén adjunk ki magunkból mindent, amit tudunk. Mindenki igyekezett, nem érheti kritika a lányokat. Az első félidőben szépen tartottuk magunkat, aztán a Debrecen Bajnokok Ligájából hozott sebességkülönbsége felőrölt minket és a második félidőben átszaladtak rajtunk.
Szilágyi Zoltán: – A mérkőzés elején probléma volt a védekezésünkkel, elsősorban a Budaörs beállójátékát nem tudtuk megoldani. A szünetben kicsit átrendeztük a védekezést és nagyon jól indultunk a második félidő elején. Egy időben az ellenfél hét a hat elleni játéka is problémát okozott, de a magas embereink beállításával szűrni tudtuk az átlövéseket és a bejátszásokat, ezekből pedig labdákat szereztünk. A második félidő elején dőlt el a két pont sorsa. Örülök neki, hogy időszakosan lendületes, jó játékot produkáltunk.

7.MTK Budapest239311666733-6721
8.DKKA2510015664754-9020