Betli hazai pályán: simán nyert a Honvéd Debrecenben

| 2024. 04. 28. | 20:00:42
Rosszul kezdtek a hazaiak, és nem tudtak feljavulni.
A fehér mezes DEAC-osok rossz napot fogtak ki (Fotó: Zováth Tibor)

Megkezdődtek  az 5-8. helyért zajló küzdelmek a Tippmix Férfi NB. I A csoportban: Andjelko Mandics legénysége a Budapesti Honvéd együttesével csap össze a két győzelemig tartó párharcban.

A DEAC az idei szezonban még nem tudta legyőzni a Budapesti Honvéd gárdáját, ráadásul pont azt a találkozót bukta el hazai pályán a fővárosiak ellen, melynek eredményeként a negyeddöntőben pályahátrányba került a negyeddöntőben, amelyet végül 3-2-re vesztett el a Zalaegerszeggel szemben.

A debreceniek nagyon rosszul kezdtek, és már az első negyedben jelentős előnyre tett szert a vendégcsapat, A DEAC a második negyed elején már 21 pontos hátrányba került, és hiába kért időt Andjelko Mandics, a játék képe nem változott. A hajfdúságiak végig futottak az eredmény után, a Honvéd azonban magabiztosan kosarazott a támadásban hibát hibára halmozó egyetemi gárdával szemben. Így a két győzelemig tartó párharcban egy-nullra vezetnek a fővárosiak. A második mérkőzést május elsején, szerdán játsszák a fővárosban.

Rájátszás, 5-8. helyért, 1. mérkőzés
DEAC-Budapesti Honvéd SE 62-86 (12-27, 15-24, 18-20, 17-15)
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, vezette: Makrai, Fodor, Sörlei
DEAC: Edwin 14, Mócsán 1, Drenovac 12, Williamson -, Czermann 2. Csere: Hegedűs -, Várszegi 9/6, Hibján -, Neuwirth 5/3, Garanvölgyi 3, Buljevics 2, Tadic 14/6.
Honvéd: Djokovics 12/6, Bazsó 1, Hajdu 2, Wesson 20/9, Filipovic 10. Csere: Reizinger 3, Vámos 2, Peringer 4, Kopácsi -, Brown 17/9, Simon 3/3, Henry 12/6.