Nincs mit szépíteni: súlyos válságban van a DVSC

| 2014. 09. 13. | 18:25:51
Szégyenszemre az eddig nyeretlen Pécstől is kikaptak a debreceniek.

Botrányosan kevesen foglaltak helyet a DVSC-Pécs bajnokin, ezt egyértelműen annak tudhatjuk be, hogy a Loki játékából sokan kiábrándultak az utóbbi időben. A B-közép is bojkottot hirdetett, így üresen tátongott a szektoruk. Így bizony lehangoló képet mutatott a gyönyörű stadion.

Az edzőmeccs jellegű, hangulattalan bajnokin gólzáporos győzelmet vártunk a debreceniektől, már csak a nézők visszacsalogatása érdekében is. Az első félidőben azonban érintetlenül maradt Polekszics hálója. A exlokista hálóőr Kulcsár fejesénél be is mutatott egy nagy bravúrt, majd a debreceni csatár távoli lövésénél verve volt, de kisegítette a léc. A félidő legnagyobb gólszerzési lehetősége azonban a pécsiek előtt adódott! Szatmári fektette el a fél debreceni védelmet, Novakovicsot is becsapta, lövése után a labda a gólvonal előtt elakadt Máté lábában.

Nem ez volt az egyetlen, amikor a vendégek eljutottak a debreceni kapuig, így az első félidő produktuma a gyér debreceni publikum számára némi csalódottságot jelentett.

Szünetben megtudtuk a hivatalos nézőszámot: 2546. No comment…

Az 53. percben sokkot kaptunk! Jovanovic hibája után a labdára Uzoma csapott le, betört a tizenhatosra, ott pedig a rossz ütemben kifutó Novakovics letarolta. Ez még amerikaifociban is durva szabálytalanságnak minősülne! A Loki megúszta a kiállítást – a kapus csak sárgát kapott -, de a gólt nem: Mohl magabiztosan értékesítette a büntetőt (0-1).

Nagy lendülettel küzdött a fordításért a Kondás-csapat, vagy inkább csak próbált, mert hosszú percekig még helyzetbe sem került. A 70. percen is túl előbb Máté, majd Sidibe fejesét fogta Polekszics. Ennél nagyobb lehetőséget puskázott el Pölöskey, aki már a 80. percben eldönthette volna a meccset. A végén már kétségbeesetten mentek előre a debreceniek, de a pécsiek kibekkelték a hajrát, sőt, egy kontra végén Pölöskey megadta a kegyelemdöfést (0-2) a debrecenieknek.

A DVSC ezzel alighanem kiszállt a bajnoki címért zajló versenyfutásból.