NB III-as az Ebes!

| 2013. 06. 15. | 20:50:25
A hazai döntetlen után lefocizták otthonában a Körmendet. A Létavértes mellett az Ebes is készülhet a harmadosztályra.

A hazai 1-1 után az NB III-as osztályozó visszavágóján Nagy Zsolték győzni tudtak a Körmend otthonába, így a következő szezontól a három csoportos NB III-ban folytatják. Az ebesiek a játék minden elemében felülmúlták a hazaiakat, akiket csak a szerencse mentett meg az első félidőben a góltól. A második félidő elején aztán megtört az ebesi jég, előbb az 53. percben Bácsi rúgott bombagólt mintegy 25 méterről, majd négy perccel később az ő beadását váltotta gólra Tóth Lajos. A 73. percben fólytatódott az ebesi parádé; ismét Tóth volt eredményes, aki Domokos Imre passzából szerezte a harmadik ebesi gólt. Az Ebes így 4-1-es összesítéssel múlta felül és ejtette ki az előzetesen esélyesebbnek vélt Körmendet.

A Loki fiókcsapata, a Létavértes a múlt heti idegenbeli háromgólos győzelme után, otthon gólparádét rendezett a Jász-Nagykun-Szolnok megyei bajnok Tiszafüred ellen, így a Léta is maradt az NB III-ban.

NB III-as osztályozó, visszavágók:
Körmendi FC – Ebes KKSE 0-3 (0-0)
Vezette: Botló (Iványi, Nagy T.)
Körmendi FC: Hajgató - Varga Z., Kósik, Takács M., Sipos, Takács Á. (Wágner 68.), Németh, Csenterics, Niksz, Nagy K.
Vezetőedző: Molnár Károly
Ebes KKSE: Szalánczi - Varga L., Nagy I., Fülöp, Domokos A.( Barabás 21.), Nagy T., Bácsi, Rybalchenko (Szabó M. 73.), Domokos I., Nagy Zs., Tóth L.
Vezetőedző: Szabó László
Gól: Bácsi 53', Tóth L. 57', 71'

Létavértes – Tiszafüred 14-0 (6-0)
Létavértes. Vezette: Nagy R. (Demeter, Márkus)
Létavértes: Tóth D. – Kinyik, Hajdu, Albert, Suskó – Burics (Madar 46.), Berdó (Nagy T. 56.), Király, Mezei – Kertész, Kelemen (Gömze 46.)
Gól: Kertész Tamás 3, Kelemen Patrik 2, Király Vitalij 2, Burics András, Hajdú István, Nagy Tamás, Kinyik Ákos, Albert István, Gömze Antal, Suskó Ádám