Nagyon kínos debreceni vereség!

| 2014. 09. 16. | 19:47:53
Teljesen szétesett a Loki: legjobbjaival is kikapott a Ligakupában.

Meglepetésre Kondás Elemér masszív tizenegyet küldött a pályára a Ligakupa második fordulójában a másodosztályú Békéscsaba ellen, igaz, ez nem látszott meg a játékon; a vendégek 20 perc után már 2-0-ra vezettek a nagyon harmatos Loki ellen. A Debrecen hiába játszott mezőnyfölényben, az ötlettelen játék semmire nem vezetett, míg a csabai kontrák rendre zavart okoztak a hazai védelembe. Ugyan egy szögletet követően Mészáros az első félidő közepén kozmetikázta az eredményt, de így is megérdemelt vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

Kondás mester a félidőben Seydit is bevetette, de a Loki játéka továbbra sem javult, sőt a második félidő elején a Békéscsaba több ziccer mellett még egy tizenegyest is kihagyott. A hazai mester tovább erősített: Dombit és Volast is pályára küldte; hiába. A 65. perc újabb kínos meglepetést hozott: a gyenge lábakon álló hazai védelem asszisztálása mellett ismét a vendégek szereztek gólt. A mintegy 500 fős hazai szurkolótábor síri csendben figyelte a kilátástalan hazai próbálkozásokat, a hangulaton Volas hajrában szerzett gólja sem segített. S hogy a szokásos Loki-kiállítás se maradjon el, Ferenczit a lefújás előtt szövegelésért kiállította a játékvezető.

A Debrecen két forduló és két hazai pályán, másodosztályú ellenfél ellen megvívott találkozó után továbbra is nyeretlenül áll a Ligakupában s kérdés, hogy a csapat ilyen lelkiállapotban hogyan képes majd vasárnap a Kecskemét ellen a bajnokságban helyt állni. Úgy tűnik, a debreceni drukkerek hosszú idő után újra hozzászokhatnak a rendszeres vereségekhez.

Ligakupa B csoport, 2. forduló
DVSC-TEVA – Békéscsaba 2-3 (1-2)
Oláh Gábor utcai stadion, 500 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Punyi)
DVSC: Verpecz – Lázár, Brkovics, Mészáros, Ferenczi - Varga K. (Seydi 46.), Zsidai, Bouadla (Ludánszki 84.), Szakály – Kulcsár (Volas 60.), Tisza (Dombi 55.)
Békéscsaba: Czuczi – Balogh Milán, Balogh Miklós, Pataki, Király, - Kertész (Viczián 61.), Borbély, Lőrinczy (Zámbori 91.), Balázs (Tölgyesi 55.) - Prasler, Vólent (Szántó 73.)
Gól: 0-1 Kertész (17.), 0-2 Vólent (21.), 1-2 Mészáros (35.), 1-3 Vólent (65.), Volas (81.)
Sárga lap: Szakály (52.), Mészáros (92.)
Kiállítva: Ferenczi (90.)