Ilyen nincs, ez már átok! Vagy mi?

| 2014. 09. 01. | 00:15:20
A debreceniek Diósgyőrben is emberhátrányba kerültek és elbukták a győzelmet.

Szakadó esőben indult útjára a labda a diósgyőri stadionban, és jobban kezdett a Loki! Előbb Sidibe gurított „haza” a DVTK-kapusnak ígéretes helyzetből, majd Vadnai lövése után szállt a labda centikkel fölé. Utóbbi fejjel sem találta el a kaput Bódi remek beadása után. Az első negyedórában tehát három gólszerzési lehetősége is volt a bajnoki címvédőnek.

A bátor foci a 31. percben érett góllá: Korhut pazarul centerezett balról, az egyedül hagyott Seydi pedig öt méterről a jobb alsóba bólintott (1-0). A Diósgyőrnek erre semmi válasza nem volt, mert a Loki eldugta a labdát, s bár az első félidő utolsó negyedórájában nem került igazi helyzetbe, a szünetig abszolút uralta a meccset!

Szünet után Antal két nagy védésének köszönhette a Diósgyőr, hogy Vadnai, majd Bódi lökete után nem 2-0-át mutatott az eredményjelző. A hazaiak ezután kapcsoltak nagyobb sebességfokozatra, de helyzetig még mindig nem jutottak el. A DVTK védelme átjáróház volt, át is ment rajta a Loki, de akciói rendre elhaltak az utolsó passznál.

A 70. percre már a Szivics-gárda birtokolta többet a labdát, de csak meddő mezőnyfölényre volt jó. Ha hiszik, ha nem, megint viullant a piros egy lokistának. A 76. percben Zsidai kezezésért kapta meg a második sárgáját, és mehetett zuhanyozni. A kezezés után  ráadásul kecsegtető helyzetből, középről, 17 méterről végezhetett el a Diósgyőr, de Gosztonyi szerencsénkre fölé csavart. A 84. percben máér nem volt mázlink: a csereember, Griffiths túlugrotta az egész debreceni védelmet és - ismerjük el - szép fejesgóllal egyenlített (1-1).

A végén bunkerfrocira váltott a Loki, és legalább az egy pontot sikerült megőrizni, de pokoli perceket éltünk át az utolsó percekben. Felért egy szívinfarktussal.