Három debreceni vereség zsinórban

| 2012. 11. 11. | 19:25:58
A játék képe, a helyzetek alapján sajnos a DVSC nem is érdemelt mást, mint vereséget.

Szakály csapatkapitány sérülés miatt nem léphetett pályára, de vállalni tudta a játékot a héten betegséggel küzdő Mészáros és Simac is, és szintén meglepetésre kikerült a kezdőből Bódi, helyette a védekező középpályás Spitzmüller kapott lehetőséget az Albert-stadionban. Debreceni szempontból remek volt a kezdés, Coulibaly a 10. percben egy jobb oldali szöglet után megkaparintott egy lepattantót, és közelről a kapuba helyezett, miközben a fradista bekkek néztek, mint a moziban (1-0). Jó volt látni, hogy támadásban maradt a Loki, a Fradi csak a félidő derekán tért magához a gól okozta sokkból. Az első komoly lehetősége a 34. percben adódott, amikor Simac kis híján öngólt fejelt. Sajnos nem úsztuk meg: a szöglet után Böde fejjel bevette Verpecz kapuját (1-1). Ekkor már a zöldek játszottak aktívabban, a Loki mintha kiesett volna a ritmusból…

Fradi-góllal indult a második félidő, Otten szerencsénkre egy hajszállal lesen állt, nem sokkal később pedig Verpecz bravúrjára volt szükség, hogy Csukics ne szerezzen vezetést a zöld-fehéreknek. Alig három perc múlva ismét Csukics került ziccerbe, Verpecznek azonban ezúttal sem tudott túljárni az eszén. Sajnos egyértelműen fölényben játszott a Ferencváros, Kondás Elemérnek változtatnia kellett! A nagy akarással, de nem túl hatékonyan futballozó Pölöskey helyett Sidibe lépett pályára, kisvártatva pedig a játék ritmusát nem érző Boudlát Czvitkovics váltotta.

A Loki támadójátéka nem javult, az égiek azonban nem engedték el a debreceniek kezét, Csukics a 73. percben a kapufát találta telibe 18 méterről. A végén előrébb merészkedett a DVSC, de egy hárított Czvitkovics-lövésen túl sokra nem ment, s amikor már azt hittük, hogy legalább egy pontot sikerül szerezni, Fábián tizenegyest adott a zöldeknek. Szerinte Mészáros lerántotta Bödét, lelke rajta! Józsi nem hibázott, nyert a Fradi. Valljuk be: a játék képe, a helyzetek alapján a ferencvárosiak megérdemelték a győzelmet. A Loki az utolsó három bajnokiját elvesztette.