Ezt is megértük: kitömték a Lokit

| 2014. 04. 22. | 21:27:50
<p>Legalább a debreceniek koncentrálhatnak a bajnokságra és a Magyar Kupára...</p>

Most már értjük, miért nem tartott igényt Debrecen a ligakupa döntőjére. A Videoton elleni elődöntő első összecsapásán kevesebben voltak, mint egy komolyabb csapat elleni edzőmeccsen, ennek a sorozatnak egyszerűen nincs presztízse a cívisvárosban

Sokan még kint söröztek, amikor már 2-0-ra vezetett a Videoton. A hatodik percben Nildo, a kilencedikben Álvarez talált be, a gyér számú debreceni közönség megdöbbenésére. Pedig ott volt védekező középpályásként a Damahou is, hiába. Kétségtelen, a Vidi harapósan kezdett. Nem úgy a Loki. Először a 24. percben tudtunk említésre érdemes hazai megmozdulást feljegyezni, ekkor Volas lövésébe nyúltak bele, s a labda így kerülte el a kaput. Ez volt az első, de egyben utolsó helyzete is a DVSC-nek az első 45 percben, és nem úsztuk meg kettővel. A 41. percben Verpecz rúgta fel a tizenhatoson belül Nildót, és örültünk, hogy megúszta sárga lappal. Brachi a büntetőt bevágta (0-3), így reménytelenné vált a debreceniek helyzete.

Szünet alig három perccel Spitzmüller mérte el centikkel a kaput, és apró örömmel állapítottuk meg, hogy rákapcsolt a Loki. A Vidi azonban nem volt annyira engedékeny, hogy teljesen magára húzza a piros-fehéreket, és kontrákból veszélyes akciókat vezetett. A 61. percben például Verepecz már verve volt, de a szünetben beálló Mészáros mentett a gólvonal előtt. A 68. percben sikerült a szépítés! Ferenczi balról belőtt labdáját Ludánszkin megpattanva kötött ki a fehérvári kapuban (1-3).

Esély sem kínálkozott arra, hogy tűzbe jöjjünk, mert a 72. perc egy fehérvári kontrát Nildo fejezett be góllal (1-4). Ezzel sajnos nem volt vége: a 82. percben egy újabb Vidi-kontra ért gólt, Oliveira is betalált 1-5).

(Fotók: Ásztai Csaba)

A visszavágó csak formalitás lesz, de azt valahogy már a szünetben is sejteni lehetett...

Ligakupa, elődöntő, első mérkőzés:
DVSC-Videoton 1-5 (0-3)
Debrecen, Oláh Gábor utcai stadion, 2000 néző
DVSC: Verpecz – Ludánszki, Szatmári (Mészáros 46.), Morozov, Ferenczi – Kovács Á. Karikás 80.), Damahou, Spitzmüller, Dombi (Króner 63.)  – Tisza, Volas. Vezetőedző: Kondás Elemér
Videoton: Calatayud – Brachi, Vinícius, Juhász, Stopira – Caneira, Gomes (Szolnoki 67.) – Álvarez, Nildo, Oliveira (Kovács I.) – Zé Luis (Lupeta 72.). Vezetőedző: José Gomes
Gólszerző: Ludánszki 68., ill. Nildo (6., 72.), Álvarez (9.), Brachi (42.), Oliveira (82.).