Dombit ünnepeltük, a lelátó népe pedig összeszólalkozott

| 2010. 11. 07. | 20:21:27
Debrecen – A címvédő a sereghajtót fogadta: a Debrecen-Szolnok meccs akkora országos 1-esnek számított, amekkoránál nagyobb elképzelhetetlen. A DVSC hozta is a kötelezőt, de nem feszültségektől mentesen.

A találkozó úgy kezdődött, ahogy várni lehetett: a vendégek visszaálltak, a hazaiak pedig birtokolták a labdát és támadtak, a mihamarabbi gól reményében. A hangulat amolyan semmilyen volt, tekintve, hogy a szervezett szurkolói csoportok többsége a Hódosban üvöltött a kézis lányok Bl-meccsén. Persze jó focival és gólokkal lehet kiváló atmoszférát teremteni, ám miután a 10, percben Yannick kihagyta a helyzetét, a kedélyjavítás váratott magára, pláne, hogy a szolnoki Molnár majdnem a hidegzuhany csapját is kinyitotta a 21. percben.

A lehetőség kimaradt, a meccs meg kezdett elrettentő unalomba fulladni, noha Coulibaly például próbálkozott serényen, ám annyi volt a hiba, mint Lulu bácsinál a szotyi: rengeteg. Az első félidő hajrájában sem sokat változott a helyzet, a nézők egyre elégedetlenebb lettek, a játékosok pedig egyre feszültebbek: a 0-0 jelezte, mit is ért a produkció.

A szünetben beállt a debreceni közönség kedvence, a Dombi „Kicsi” „Bombázó” Tibor, aki ezzel klubcsúcstartónként immár 400. NB I-es meccsét játszotta a DVSC színeiben, ami mindenképp elismerésre méltó. A hangulat ezzel együtt nem volt ünnepi: a Hódosból átérkező „ultrák” Szima Gábor tulajdonost anyázták (a közönség másik része ezzel nem értett egyet, és később sem volt túl nagy az összhang), Coulibaly gólját pedig lökés miatt nem adta meg a játékvezető. Az 56. percben már 8-0 volt a szögletarány, és jött a hazai gól is: egy baloldali beadás után Cornaci nagy hibáját kihasználva Szakály talált néhány lépésről a 40 éves Rézsó kapujába (1-0).

A drukkerhad ezzel persze nem lett kielégítve, újabb találatot várt a csapattól a kiesőjelölt Szolnok ellen, és – noha a játék nem volt éppen varázslatos - ezúttal nem kellett csalódnia. A 69. percben Czvitkovics mintegy 25 méterről, szabadrúgásból bombázott kapura, Rézsó csak kiütni tudta a labdát, a duplázó Szakály pedig bevágta a kipattanót (2-0).
Az utolsó negyedóra kérdése így az volt, hogy lesz-e nagyarányú Loki-győzelem, avagy marad a három pontot érő kétgólos siker. Nos, nem állt le a gólgyártás, a 83. percben Czvitkovics beadása után Coulibaly fejelt 9 méterről a kapu jobb oldalába (3-0), majd a 91. oercben Simac csúsztatott a hálóba (4-0). Összegezve: az országos 1-es tehát bejött, Dombi Tibit megünnepeltük, de a lelátói hangok (és egyéb jelek) azt mutatják, hogy koránt sincs minden rendben a DVSC háza táján.