24 éves rekordot döntött a magyar válogatott

| 2010. 11. 17. | 20:47:55
Debrecen – Negyedszázada nem fordult elő, hogy zsinórban négy mérkőzést nyerjen a magyar fociválogatott. Most ismét megtörtént, miután szerdán a mieink felkészülési meccsen 2-0-ra verték Litvániát.

Három győztes EB-selejtező után futott neki az év utolsó mérkőzésének a magyar nemzeti tizenegy a hasonló játékerőt képviselő litvánok ellen, természetesen a győzelem reményében.
A kezdőcsapatban négy debreceni kötődésű játékos is helyet kapott (a mostani Lokiból Laczkó és Czvitkovics, illetve Dzsudzsák és Rudolf), és nem is hiába: Rudi például már a 2. percben szabadrúgást harcolt ki a kaputól 24 méterre, Dzsudzsák pedig csak centiket tévedett. A mieink fölénye az első pillanattól kezdve igen egyértelmű volt (szinte percenként alakították ki a helyzeteket Czvitkovicsék), kidörzsölte a litvánok hátát a háló, de a presszió csak nem akart góllá érni. Szalaiék ugyanis mindent kihagytak, rengeteg ziccert hibáztak, igaz, legalább a látványos magyar támadásoknak lehetett tapsolni. A szünetre mindenesetre 0-0-val vonultak a csapatok, pedig ha pontozás van, a magyarok fölényesen vezettek volna.

A második félidőre beállt egy újabb lokista, Varga József is, a meccs pedig ott folytatódott, ahol abbamaradt: nyomasztó hazai fölénnyel, és – ezúttal Priskin révén - kihagyott magyar helyzetekkel. Már-már valamiféle átokra gyanakodtunk, amikor a 61. percben végre megrezdült a litvánok hálója: Szalai lefejelt labdája után Priskin lőtt 8 méterről a jobb alsóba (1-0). Ezek után vártuk a gólgazdag folytatást a hajrában, Dzsudzsák lőtt is vagy 24 méterről ballal egy bombasztikus szabadrúgásgólt a 80. percben (2-0), aztán több találat már nem esett.
Összességében tűrhető volt a válogatott évzáró, az Egervári-csapat győzelmének jogosságához nem férhetett kétség. A játék jó volt, a helyzetkihasználás borzasztó, az eredmény megfelelő.

Felkészülési mérkőzésen:
Magyarország–Litvánia 2–0 (0–0).
Székesfehérvár, 5000 néző. Vezette: Nijhuis (holland).
Magyarország:
Fülöp – Lázár (Vermes, 73.), Lipták, Juhász (Pintér, 79.), Laczkó (Kádár, 46.) – Czvitkovics (Hajnal, 73.), Koman, Elek (Varga J., 46.), Dzsudzsák – Rudolf (Priskin, 46.), Szalai. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.
Litvánia: Karcemarskas – Kijanskas, Klimavicius, Radavicius, Stankevicius – Galkevicius, Ivaskevicius, Pilibaitis (Eliosius, 68.), Novikovas (Jersovas, 81.) – Poskus (Fridrikas, 46.), Sernas (Velicka, 58.). Szövetségi kapitány: Raimondas Zutautas.
Sárga lap: Elek (34.), ill. Klimavicius (28.), Pilibaitis (41.).
Gól: Priskin (61.), Dzsudzsák (80.).

Autók ütköztek Kabán
Helyszínelnek a rendőrök.
Újabb okoszebrát telepítenek Debrecenben
A munkák nem befolyásolják a villamosközlekedést.
Ki tartja majd rendben a debreceni uszodákat?
Keresik a megfelelő vállalkozót.
Utat újítanak fel és kátyúznak Konyáron
Hajdúhadházi cég végzi a munkát.
Síncserére készül a DKV
Nyílt beszerzési eljárás.
Ön tudja, mi rejtőzik a kép 1%-án?
A Kuckó Önkéntes Program különleges kezdeményezéssel hívja fel a figyelmet az 1%-os rendelkezés fontosságára.
A legtöbb ingatlant Debrecenben hirdették meg
Felpörgött az ingatlanpiac Magyarországon az első negyedévben.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.