Végre győzelem!

| 2009. 11. 17. | 20:46:52
Debrecen – Minimális különbséggel győzte le a Kecskemétet a DVSC a Soproni Ligában, de az utóbbi hetek vesszőfutása után ennek is majdnem önfeledten tudunk örülni.

Három, zsinórban elvesztett bajnoki után fogadta a Kecskemétet a debreceni legénység, melynek soraiban először kapott helyet bajnoki találkozón Mirszad Mijadinoszki.

Csak semmi kapkodás! – ezt a parancsot adhatták ki a trénerek a meccs előtt, mert olyan óvatosan kezdtek a csapatok, hogy szinte semmi nem történt hosszú perceken át. A játék a félidő derekára élénkült meg, és ekkor már végre betalált a DVSC, mely Coulibaly, Oláh és Czvitkovics összjátéka révén jutott vezetéshez a 27. percben. A Kecskemétnek egy-két kósza lövést leszámítva még gyenge felvillanásai sem voltak az első félidőben.

Szünet után is a DVSC volt lényegesen aktívabb, a megnyugtató második gól azonban nem akart megszületni, mert a helyzetkihasználás ezúttal sem vált Adamo Coulibaly erősségére. A közönség meglehetősen bosszúsan szemlélte a Loki szenvedését a támadás lehetőségét eleve feladó kecskeméti gárda ellen. Olykor füttyszó jelezte az elégedetlenséget.

A végén kis híján kiegyenlített a vendégcsapat, de az égiek ezúttal a debreceniek mellé szegődtek, így a DVSC végre pontokkal gazdagodott bajnoki mérkőzésen, a mutatott játék azonban korántsem volt bizalomkeltő.