Ez a vereség nem a világvége, csak bosszantó

| 2010. 10. 13. | 22:55:15
Lipcse - Kritikán aluli teljesítményt nyújtott második Bajnokok Ligája-mérkőzésének elején és a végén a DVSC, így hiába játszott közte olykor jól is, nem volt esélye a győzelemre.

Triffa rögtön az elején hetest hárított, de ez nem babonázta meg a németeket, mert alig negyedóra alatt tetemes, hatgólos előnyhöz jutottak (15. perc: 9-4). Régen láttuk már ennyire rosszul játszani a DVSC-t. Elemi hibákat vétettek a lányok, a lipcseiek pedig azt csináltak, amit akartak. Köstner Vilmosnak egy időkérés során olyan alap parancsot kellett kiadnia, hogy ha nem szabad a beálló, akkor „könyörgöm, ne játsszuk meg!” Teljes volt a csőd a Loki gépezetében, s debreceni szempontból tovább durvult a különbség, amikor hétre növelte az előnyét a Lipcse.

A félidő utolsó harmadában kezdett magára találni a debreceni hölgykoszorú, köszönhetően Bogdanovicnak, aki betörésből és átlövésből is eredményes tudott lenni, és ezek lélektanilag fontos találatoknak bizonyultak, mert felhozták annyira a Lokit, hogy egyenlő partner lett (25. perc: 14-9). Sajnos csak egyenlő, és nem jobb. A szünetig sikerült valamelyest kozmetikázni az eredményen, de a mínusz öt sem festett túl jól debreceni szemüvegen keresztül. A meccset nyilván nem tekintettük lefutottnak, már csak azért sem, mert élénken él az emlékezetünkben, hogy a Hypo mínusz hatról jött vissza a meccsbe a Főnixben.

Szünet után a mieink derekasan küzdöttek, de számottevő javulás nem következett be a játékukba (37. perc: 19-14), s maradt a távolság a két csapat között. A sérülten játszó Bulath keze nem sült, Sopronyié sem eléggé, Szabó Valit likvidálták, védekezésben pedig könnyű prédának bizonyultunk. Amikor jól kipanaszkodtuk magunkat, Triffa lehúzta a redőnyt, Csáki és Sopronyi megtáltosodott, és háromra jött fel a Loki (44. perc: 23-20)! Kisvártatva Sopronyi kettőre faragta a hátrányt! Naná, hogy tűzbe jöttünk! Egy Csáki-góllal egyre is megközelítette a Lipcsét a Debrecen (49. perc: 24-23)!

Ezzel elszállt a lendület. A németek röpke négy perc alatt beköszöntek négyszer, míg a Köstner-gárda csak egyszer (53. perc: 27-24). A hajrában a Loki a meccs eleji formáját hozta, s elszálltak a reményeink.

Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló:
HC Leipzig-DVSC 31-25 (16-11)
LIPCSE: Plöger, Schülke (kapusok), Augsburg 5, Daniels 1, Eriksson 1, Haugen, Hellriegel, Kiedrowski, Kudlacz 4, Lyksborg 2, Müller 2, Rösler 6 (2), Schulze, Ulbricht 5. Vezetőedző: Heine Jensen.
DVSC-KORVEX: Kiss É., Triffa (kapusok), Bogdanovics 4, Bognár B. 5 (3), Borbás 1, Bulath 1, Csáki 6, Dakos, Hornyák D., Juhász 1, Karalyos, Kazai, Slakta, Sopronyi 6 (1), Szabó V., Varsányi. Vezetőedző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 4, ill 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4