A végére elfogytak a magyarok

| 2010. 12. 15. | 20:33:26
Lillehammer – A motiváltsággal most nem volt gond, erőnlétileg nem bírta a magyar válogatott, és elbukta a sorsdöntő meccset a női kézilabda Európa-bajnokságon.

Tíz perc után már 8–3 volt ide. Remek védőmunka jellemezte a magyarok játékát, Szucsánszki ellenállhatatlanul ontotta a gólokat , és már kezdtünk reménykedni, hogy a jobbik arcát mutatja e sorsdöntő meccsen a Mátéfi-gárda. Aztán jött egy 4–0-s svéd roham, annak is következményeként, hogy kettős emberhátrányban is játszott ez idő tájt a magyar együttes. A félidő második felében megint elmentünk néggyel, de a svédek a hajrában felzárkóztak kettőre. Az első 30 percben tehát semmi nem dőlt el, és feszülten vártuk a folytatást, a magyarok mindenesetre sokkal összeszedettebbnek tűntek, mint egy napja a hollandok ellen.

Két debreceni góllal indult a második félidő – előbb Bulath, majd Szabó talált be –, de egy komoly hullámvölgynek az lett a következménye, hogy a 38. percben a svédek átvették a vezetést (15–16). A félidő derekán tért magához a magyar csapat, de csak tartani tudta a lépést, előnyt kovácsolni nem sikerült. Bulathékon látszottak a fáradtság jelei, 10 perccel a vége előtt kétgólos hátrányba került a válogatottunk. A Mátéfi-időkérés nem használt, a felállt hatos fallal szemben tanácstalannak bizonyultak a mieink, s mivel az átlövések nem jöttek be úgy, mint az első félidőben, kezdett elmenni a hajó. A végén nagyot küzdött még a magyar gárda, de erőtlen akcióit könnyűszerrel verte vissza svéd fal.

A magyar válogatott óriási lehetőséget szalasztott el, mert elődöntő helyett csak a hetedik helyért küzdhet. Hiába győztünk a selejtezők során oda-vissza a svédek ellen, a fontosabb meccset ők nyerték.

S végül nem értjük, hogy a lokista Sopronyi Anett miért nem kapott egy másodpercet sem ezen a meccsen, amikor a botrányosan gyengén kézilabdázó Tomori szinte végig a pályán volt.

Középdöntő, 2. csoport:
Magyarország–Svédország 19–24 (12–10)
Lillehammer, Haakons Hall
vezette: Florescu, Duta (románok)
gól: Szucsánszki 8/3, Bulath 3, Kovacsics 2, Vérten 2, Szabó V. 2, Kovacsicz 1, Szamoránsky 1, illetve Torstenson 8/3, Johansson 6, Wiel Freden 4, Boson 2, Flognman 1, Jacobsen 1, Gullden 2
hetes: 3/3, illetve 5/3
kiállítás: 6, illetve 2 perc

Bőnyi iskolai késelés: letartóztatták a 12 éves lányt
A rendőrség előre kitervelten elkövetett emberölési kísérlet megalapozott gyanúja miatt nyomoz.