Most (még) jobb a Miskolc a Debrecennél

| 2014. 11. 28. | 21:33:52
Kőkemény, férfias küzdelemben maradt alul a DHK.

Hatalmas küzdelmet láthatott a debreceni publikum pénteken este a debreceni jégcsarnokban, amikor a Debreceni Hokiklub a legutóbbi sorozat ezüstérmesét fogadta a MOL-ligában. Kiegyenlített csata dúlt a jégen, mindkét együttes előtt több emberelőnyös helyzet adódott, ám ezeket kölcsönösen nem tudták gólra váltani. A meccs a debreceniek szempontjából a harmadik harmadban ment el, amikor két "alamizsna" gólt kaptak.

A harmadik játékrészben már érezni lehetett a lelátón is, hogy a debreceniekben nincs meg a kellő erő a fordításhoz. Tudni kell, hogy több meghatározó játékos - köztük a csapatkapitány Ladányi Balázs, vagy a két orosz ász, Szicsov és Kuriljuk - sem állhatott Muhin-mester rendelkezésére. A debreceniek megfogyatkozva is mindent megtettek az egyenlítésért, az utolsó percekben a kapus is lehozták, mindhiába.

Aggodalomra semmi ok, az újonc DHK még mindig a rájátszást érő ötödik helyen áll a ligában, és az alapszakasznak még csak a felénél vagyunk, tehát bőven van idő a javításra. Könczeiék legközelebb, december 5-én a Csíkszeredát látják vendégül.

MOL-liga, alapszakasz:
Debreceni HK - Miskolci Jegesmedvék 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Debrecen, 500 néző. vezette: Németh, Varjú (Soós, Pálkövi)
DEBRECEN: Borogyin – Csíki, Jemeljanov, Könczei, Dancsfalvi 1, Sijka – Szadikov, Voronov, Kaszkov , Hári N. , Demenszin – Prakab, Tőkési, Barabás, Vaszjunyin (1), Berta – Okos, Wéber. Edző: Jevgenyij Muhin
MISKOLC: Bálizs – Boyle (2), Dudas (1), Nagy K., Cohen 1, Becze T. 1– Gőz, Dósa, Densereau, Hajós, Tóth A. – Vojtkó, Sagert, Popovics, Láda B., Miskolczi – Ritó, Láda P., Roczanov, Szilágyi, Fliszár. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások:10 perc, illetve 14 perc + 10 perc fegyelmi (Popovics)

Jevgenyij Muhin: - Erős csapattal találkoztunk, amelynek a játékosállománya erősebb a miénknél. Ez döntött a Miskolc javára. Ők négy teljes, nagyjából egyforma erősségű sorral játszottak, míg nekünk csak két teljes értékű ötösünk volt. A sok sérült miatt ma olyan fiatalokat is játszatnom kellett, akik bár lelkesek és lendületesek, játéktudásban nem ütik meg a MOL-liga szintjét. Szinte minden kihoztunk ebből a meccsből, amit lehetett. Dicséret illeti Borogyin kapust, aki sérülése ellenére vállalta a játékot, és nagyszerűen védett.

Majoross Gergely: Mindenkinek nehéz dolga van Debrecenben vendégként, tehát elégedett vagyok azzal, hogy három ponttal távozunk. Jól védekeztünk, nagyot küzdöttünk, a helyzetek alapján talán könnyebb győzelmet is arathattunk volna, bár el kell ismerni, hogy a hazaiaknak is voltak lehetőségeik. Abban igaza van Jevgenyij Muhinnak, hogy náluk sokkal rövidebb a kispad, éppen ezért dicséretes, amit a Debrecen csinál, hiszen így is komoly riválisa minden csapatnak a ligában. Mi abban vagyunk a legjobbak, hogy kivédekezzük az emberhátrányos helyzeteket, ezt ma is bizonyítottuk.