Nem a szlovák lesz a meglepetéscsapat

| 2010. 06. 20. | 17:20:03
Bloemfontein – Két egypontos gárda "feszült" egymásnak a vasárnap első vb-meccsén: a szlovákoknak győzniük kellett volna Paraguay ellen a továbbjutás érdekében, ám nem tudtak meglepetést okozni.

Az első negyedóra a petting jegyében kelt, és ez az előjáték bizony nem volt túl szórakoztató. Paraguay mezőnyfölénye elég egyértelmű volt: a szlovákok láthatóan az esetleges gyors ellencsapásokban bíztak, a dél-amerikaiak pedig három klasszis csatárukban.

A Martino-csapat számítása jött be, igaz, a támadósor ezúttal (Santa Cruz révén) „csak” gólpasszt jegyzett: a befejezést a 27. percben Vera vállalta magára, a középpályás 14 méterről gyönyörűen pörgetett jobb külsővel a kapu jobb oldalába (0-1).
A magyar származású Saláta Kornéllal felálló szlovákoknak tehát fel volt adva a lecke, de a szünetig csak gondolkodtak a megoldáson, nem tudták kipipálni az „egyenlítés egyenlete” nevű feladatot.

A második játékrész elején nem sokat változott a leányzó fekvése, ugyanolyan (gyenge) tempóban csordogált tovább a meccs a maga medrében, mint a pihenő előtt. A paraguayiaknak nyilván nem volt sürgős, északi szomszédjaink válogatottja pedig annyi nyomást tudott gyakorolni az ellenfél kapujára, mint Guatemala az Egyesült Államok gazdaságára.

Aki a vasárnapi ebéd után nem aludt be ezen a borzalmas mérkőzésen, az a hajrában azt láthatta, hogy Salátát lecserélik, a paraguayiak pedig a 16 méterről betaláló Riveros révén a 86. percben bebiztosítják a győzelmüket. A dél-amerikai siker megérdemelt, a szlovákok nem tudtak olyat mutatni, ami igazolná, hogy helyük van a világbajnokságon.