Debrecen igazán büszke lehet erre a fiatalemberre

| 2014. 08. 26. | 18:30:42
A vesetranszplantált legény kivágta a rezet.

Négy arany- és két ezüstéremmel zárta a szervátültetettek krakkói Európa- játékát Mezei Gergő, a Debreceni Sportcentrum atlétája. Sportolónk az utolsó versenynapon megduplázta aranyainak számát, miután első Eb-címét szerezte meg 800 méter síkfutásban és a 4x100-as férfiváltó tagjaként is diadalmaskodott. A vesetranszplantált versenyző a válogatott legeredményesebb tagja lett. A magyar delegáció ráadásul az egész Európa-játékok legjobbja volt, élen végzett az éremtáblán.

„- Utolsó egyéni számomban, 800 méteren álltam rajthoz, nagy örömömre összecsaphattam régi vetélytársammal és egyben jó barátommal. Ma én kerültem ki győztesen a versengésből, magabiztos versenyzéssel, új egyéni csúccsal sikerült célba érnem. Bár előtte fáradtnak éreztem a lábam, nagyon élveztem és vittek is a csülkök, készültünk erre a két egymást követő megterhelésre. Megérte. Első Európa-bajnoki aranyérmemet szereztem meg 800m-en. Nem sok időm volt pihenni és a többieknek sem, mert egy óra múlva már az Európa-bajnokság utolsó, egyben legizgalmasabb versenyszámában álltunk rajthoz, a 4x100-as váltóban. Jó váltásokkal sikerült abszolválnunk, s végül legyőztük a hazai színekben versenyző lengyel váltót, harmadikként a csehek váltója ért célba” – olvashattuk az utolsó versenynap értékelését Gergő közösségi oldalán.

A debreceni atléta megköszönte a szurkolók biztatását is. „- Nélkületek nem ment volna! Köszönet a Debreceni Sportcentrumnak, Szponzoroknak, Orendi Misi bácsinak, Donka László edzőmnek, családnak, barátoknak, edzőpartnereknek, mindannyian nagyon jó munkát végeztetek. Köszönet a Debreceni Egyetemnek” – írta Gergő.

A DVSC-s Bernáth Attila Európa-bajnoki döntőt vívhat!
A debreceniek hajdúhadházi kiválósága történelmet írhat.
Több fejlesztést is átadtak Magyarhomorogon
A település mintegy 53 millió forintot nyert.
KSH: nőtt a munkanélküliségi ráta
A munkakeresés átlagos időtartama 8,9 hónap volt.
Állásbörze és felnőttképzési expó: több száz munkahelyet kínálnak
Április 26-án zárásig mintegy 30 cég és képzőhely várja a Fórum –1. szintjén az érdeklődőket.
Környezeti szennyezés miatt javasolt óvintézkedést a hajdúnánási polgármester
Aggodalomra okot adó minták a városhoz tartozó Tedejen.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.