Kisebb csoda, hogy nem kapott ki a DVSC a Ferencváros otthonában

| 2023. 10. 08. | 20:24:00
A debreceniek már a 16. másodpercben hátrányba kerültek.

Az előző idény bajnoka és bronzérmese találkozott október 8-án, vasárnap az Üllői úti arénában. A DVSC története során mindössze ötször tudott diadalmaskodni vendégként a Ferencváros otthonában, és a két együttes formáját tekintve most nem sok esélyt adtak a hajdúságiaknak még a pontszerzésre sem.

Srdjan Blagojevic debreceni vezetőedzőnek a védelem összeállítása okozott nehézséget, ugyanis sérülések és eltiltás miatt egyetlen bevethető középső védője maradt. A szélső védő Kusnyír került középre Romanchuk mellé, és bár aggódva tekintettük a duó teljesítménye elé, azt aligha gondolta volna bárki is, hogy már a 15. másodpercben (!) mattot kap a Loki-védelem. A középkezdés után Varga csúsztatott meg egy előreívelést, a menteni igyekvő Ferenczi esetlen mozdulattal feladta a labdát Marquinhosnak, aki 14 méterről a kifutó Megyeri fölött a hálóba fejelt (1–0).

Minden bizonnyal története leggyorsabb gólját kapta a DVSC az NB I-ben!

A gól után kiegyenlített játékot láttunk, itt is, ott is sok hibával a mezőnyben, de a 19. percben megint összeomlott a debreceni védelem. Bal oldali szöglet után Megyeri ököllel akart felszabadítani, de rosszul találta el a labdát, és így Samy MMaee-t hozta helyzetbe, aki közelről a léc alá fejelt (2–0).

Eseménytelenül teltek a percek sokáig, majd az első nagy debreceni lehetőséget a 38. percben jegyezhettük fel: Dzsudzsák szabadrúgása után Bárány perdített kapura közelről, de Dibusz a helyén volt. Ekkor már egyre többször jutott el a ferencvárosi kapuig a debreceni együttes, az első félidő hosszabbításában pedig sikerült szépíteni! Romanchuk jobbról az alapvonal közeléből ívelt át a hosszú oldalra, ahol Domingues visszafejelte a labdát Vajda Botondnak, aki mellel levette azt, majd ballal bevágta a hazai kapuba (2–1). A rémálomszerű kezdés után legalább sikerült góllal zárni az első játékrészt!

A pihenő után nagyobb elánnal támadott a Ferencváros, mint az első félidő végén, vagy legalábbis sokkal többet birtokolta a labdát. A DVSC kontrákra épített, és ez bejött. A 64. percben egy labdaszerzés után Ojadiran Dominguest indította, aki balról befelé cselezett, majd 14 méterről lőtt, és hosszú sarokba tartó labdájával szemben Dibusz tehetetlennek bizonyult (2–2).

A 68. percben Varga Barnabás ziccerét hárította Megyeri, de kisvártatva már a Ferencváros kapuja előtt pattogott a labda. Lüktető meccset láttunk, mert mindkét együttes fokozta a tempót, és ekkor minden benne volt a meccsben.

Az hajrához közeledve egyre nagyobb nyomás nehezedett a debreceni védelemre, de a fiúk taktikusan oldották meg a feladatot, és még a támadásokról sem mondtak le. Jó volt látni, hogy van tartása a csapatnak! A végén még emberelőnybe is került a Loki, miután Lisztest kiállította a bíró, de az eredmény már nem változott.

Kisebb csoda, hogy nem kapott ki a DVSC a Ferencváros otthonában azok után, hogy már a 16. másodpercben hátrányba került...

Volt debreceni dandárparancsnok: fel kell készülni a konfliktusra
Az egész világ forrongásban van - mondta Böröndi Gábor.
Hármas karambol az M3-ason
Még éjjel történt a baleset.
Debrecen bevásárolna a környezetet ellenőrző rendszeréhez
A Zöld Kódexben kijelölték az irányt.
A benzin olcsóbb, a dízel drágább, mint a szomszédoknál
Magyar Ásványolaj Szövetség tájékoztatója.
A Termál Hotel és a Régi Vigadó is megújul
Építési vállalkozót keres az Aquaticum Debrecen Kft.
Debrecen is szóba került a kínai elnök látogatásán
Magyarország ebben az együttműködésben nem veszélyt, hanem lehetőséget lát - mondta az államfő.
Állami támogatást adnak a munkásszállók építéséhez
Vannak fontos kitételek, például a szobák ágyszámára vonatkozóan is.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.