Csak megszorongatni tudta a Ferencvárost a DEAC. Egy-null oda!

| 2024. 03. 08. | 20:52:17
A debreceniek remekül küzdöttek, de ez még mindig kevés a győzelemhez.
Szombaton máris lehet javítani! (Fotó: Cívishír)

Megkezdődött Budapesten, a Tüskecsarnokban a Ferencváros-DEAC Erste Liga negyeddöntő március 8-án, pénteken. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban a fővárosiak élvezik a pályaelőnyt, miután megnyerték az alapszakaszt, a debreceniek pedig a nyolcadik helyen jutottak be a rájátszásba.

Meglehetősen gyenge első harmadot produkált a debreceni együttes, amely hét perc alatt kétgólos hátrányba került. A DEAC sehogyan sem találta a játék ritmusát, csak nyomozta a korongot, és a játék képe alapján a kétgólos ferencvárosi előny az első 20 perc után a debreceniekre nézve volt hízelgő.

A második harmadban végre megemberelte magát a hajdúsági együttes. Nagyobb tempót diktáltak Bucskinék, többször percekig tartották a hazaiak harmadában a korongot, alaposan megdolgoztatva a zöld-fehér védelmet és Nagy Kristóf kapust. A játékrész derekán aztán Mihalik Gergő korongja talált utat az FTC kapujába. Reméltük ekkor, hogy marad a debreceni lendület, de kisvártatva egy Fradi-kontra végén Hetényi Zoltánnak harmadszor is a gólvonal mögé kellett nyúlnia (3-1).

A DEAC még ebben a játékrészben másfél perc kettős emberelőnyt hagyott kihasználatlanul, de nem sokkal később Jeliszenkaja és Mihalik András akciója már gólt eredményezett (3-2). A harmad végén Krollist végleges kiállítással büntették a játékvezetők, mert állítólag nekiment egyiküknek. A kétperces kiállítást kibekkelte a DEAC, így a harmadik harmadra maradt a döntés.

Az utolsó 20 perc elején kisebb tempóban hokiztak a felek, a nagy tét miatt a hazaiak nem akartak kockáztatni, a DEAC pedig kereste a rést a ferencvárosi védelmen, de sajnos nem találta meg. Bár küzdöttek-hajtottak a fiúk, nem tudták kicsikarni a hosszabbítást jelentő egyenlítést.

Így a Ferencváros egy-nullra vezet a párharcban, és a második mérkőzést szombaton este vívják, szintén a Tüskecsarnokban. Debrecenben március 12-én, kedden és március 13-án, szerdán csapnak össze a csapatok.