Bajnokverés Debrecenben: drámai csatában nyert a DEAC a Falco ellen!

| 2024. 03. 02. | 20:07:13
A hosszabbításban nőtt riválisa fölé az egyetemi gárda.
A debreceni kispad is a meccs lázában égett (Fotó: Cívishír)

A bajnoki címvédő és listavezető szombathelyi együttest fogadta a DEAC az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 22. fordulójában. A csapatok meglehetősen régen meccseltek utoljára, a válogatott EB-selejtezői miatt ugyanis bő két hét szünetet rendeltek el a bajnokságban.

A DEAC szokásához híven ezúttal sem kezdett jól, és a nagy szünetig csak futott az eredmény után. A Falco két negyed után hétpontos előnyre tett, azaz debreceni szempontból még semmi nem volt veszve, hiszen emlékezhetünk, hogy Andjelko Mandics együttese sokszor még 20 pontos hátrányból is képes volt fordítani egy negyed alatt.

A harmadik negyedben előbb Drenovac volt elemében, majd Williamson is megrázta magát, és a játékrész második felére a DEAC 4 pontra megközelítette a vendégcsapatot, amelynek előnye 10 pont fölé is hízott a negyed elején. Ezúttal azonban más szelek fújtak, a debreceniek lendülete kitartott a harmadik negyedi hajrájáig, és ennek köszönhetően átvették a vezetést (55–54)!

A befejező játékrész elején felváltva estek a kosarak, azaz fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egyre nagyobb volt a feszültség a pályán, ami olykor a dobóteljesítmények kárára ment. Úgy érkeztünk el a meccs hajrájához, az utolsó két perchez, hogy még mindkét együttesnek megvolt az esélye a győzelemre. Ekkor ugyanis 69–69 volt az állás.

A végjátékban nem akármilyen izgalmak borzolták a szurkolók idegeit. A szombathelyi Tilby 20 másodperccel a vége előtt sikeres triplával juttatta kétpontos előnyhöz a csapatát, de Drenovac két másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlített, így hosszabbítás következett.

Neuwirth-tripla vezette fel a ráadást, és ez kellő önbizalommal ruházta fel a DEAC-ot, amely rendkívül okosan, taktikusan játszva nyerte meg a meccset. Ezzel a debreceni együttes - négy fordulóval az alapszakasz vége előtt - nagyot lépett a rájátszásba jutás felé.

DEAC-Falco KC Szombathely 85-81 (14-18, 20-23, 21-13, 19-20, 11-7).
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tőzsér, Török, Nyilas.
Debrecen: Edwin 15/3, Neuwirth 3/3, Drenovac 23/3, Williamson 19/6, Buljevics 15. Csere: Hőgye 3/3, Tadic 7, Garamvölgyi -.
Szombathely: Pot 11/3, Benke 6/6, Tanoh Dez -, Tiby 17/6, Keller 8. Csere: Jordano 6/6, Pongó 9/6, Kovács 2, Barac 2, Perl 20/6, Krivacevic -.

Fenntartható Debrecen: követendő példákat állítottak