A sírból jött vissza a DEAC, és legyőzte a Paksot!

| 2024. 02. 09. | 19:44:43
Mínusz 22 pontos hátrányt dolgoztak le a debreceniek.
Drenovacék megcsinálták, amire kevesen fogadtak volna (Fotó: Cívishír)

Az Atomerőmű SE gárdáját fogadta a DEAC kosárlabdacsapata a férfi NB I. A 20. fordulójában. A február 9-i, pénteki találkozónak az volt a tétje, hogy Andjelko Mandics együttese egy győzelemmel óriási lépést tehet a rájátszásba jutás felé.

No persze a találkozót a tizedik helyről kezdő paksiakat sem kellett különösebben motiválni, és jó dobóteljesítménnyel meglepték a debrecenieket az első harmadban. A nem várt fordulat a második negyedben következett be, amikor a DEAC már nem tudta tartani a lépést az atomvárosiakkal, akik egyre nagyobb előnyre tettek szert a ponttalanul játszó hazaiakkal szemben. A DEAC védőmunkájáról mindent elárul, hogy a meccs felénél közel 60 pontot szórt a Paks, amely mind a középtávoli, mind pedig a távoli dobóteljesítményben magasan felülmúlta ellenfelét.

A nagy szünet után mínusz 19 pontos hátrány lefaragására vállalkozott a debreceni együttes. Nem lehetetlennek, de nagyon nehéz feladatnak tűnt, különösen az első két negyedben mutatott játék tükrében.

A harmadik negyed rosszul indult, 22 ponttal is ment a rivális, de aztán szárnyakat kapott a DEAC, amely Mócsán vezérletével rövid időn belül tíz pontra belülre zárkózott, és ezzel felcsillant a győzelmi remény. Lendületben maradt a hazai gárda, Mócsán mellé felnőtt a feladathoz Buljevic is, és tovább olvadt a hátrány: a játékrész végére már csak hat pont különbség maradt a két együttes között.

Az utolsó negyed így rendkívüli izgalmakat ígért. A szurkolók reménykedtek, hiszen a DEAC már többször jött vissza a sírból ebben az idényben, és ott folytatta, ahol az utolsó pihenő előtt abbahagyta. Drenovac és Buljevic kosarainak köszönhetően mindössze két pontra csökkent a hátrány másfél percen belül. Nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem: Tadic harcolt ki büntetőt és mindkettőt bedobta (33. perc: 73–73).

Egy perc múlva már a DEAC-nál volt az előny, de magára talált a Paks, így két perccel a vége előtt még mindig nyílt csata zajlott a pályán. Egy perccel a vége előtt Buljevic zsákolásával ötpontosra hízott a debreceni előny. Ebből sikerült megőrizni kettőt, így a debreceni együttes a padlóról felállva, óriási hátrányt ledolgozva nyerte meg ezt a találkozót, biztosítva a helyét a rájátszásban.

DEAC - Atomerőmű SE 87-85 (23-28, 17-31, 27-14, 20-12)
Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Játékvezetők: Nagy V., Makrai, Rácz.Debre
Debrecen: Edwin 10, Hőgye -, Drenovac 23/3, Williamson 9/3, Buljevics 12. Csere: Tadics 9/3, Mócsán 24/15, Neuwirth -.
Paks: Ihring 14/9, Clarance 22/6, Géringer 6/6, Nicholson 20/6, Wooten 5. Csere: Kovács 7/3, Kékesi -, Kucsora 6/3, Knowles 6, Dorogi -.