A bajnokság egyik legerősebb csapata ellen nyertek a debreceniek

DVSE | 2024. 05. 18. | 16:17:12
Remekül játszott a DVSE.
Ötgólos siker! (Fotó: DVSE)

Fegyelmezett és remek játékkal ötgólos sikert aratott a szezon utolsó idegenbeli mérkőzésén a DVSE-Master Good. A debreceniek a közvetlen rivális Cegléd otthonában győztek május 18-án 9-4-re és innentől kezdve csak rajtuk múlik, hogy megvédik-e a bajnoki címüket.

Teljes kerettel, hiányzó nélkül érkezett meg a DVSE Ceglédre abban a tudatban, hogyha nyer, az utolsó fordulóban a bajnoki címért és a feljutásért játszhat hazai pályán a listavezető VIVA OSC ellen. Hazai góllal indult a találkozó, melyet a következő támadásból Somorjai Sebestyén egyenlített ki. A negyed közepén Macsi Martin találatával már a vezetést is átvette a DVSE, de az első játékrészt még nem sikerült előnnyel zárniuk. (2-2) Bezzeg a másodikat! A debreceniek egy gólt sem engedtek a házigazdának, ellenben kétszer is eredményesek voltak. Előbb Krizsai Ádám talált be, majd a csapatkapitány, Macsi Patrik köszönt be. A félidőben 4-2-re vezetett a DVSE. A harmadik nyolc perc hozta a legtöbb találatot, szám szerint hatot. A jó hír, hogy ebből négyet vállaltak a cívisvárosiak és kettőt a Cegléd. Tőzsér Dávid szerezte az elsőt, majd Macsi Patrik lőtt sorozatban hármat, így a záró felvonást megnyugtató, négy gólos fórral várta az együttes. (4-8) A kiállításokkal és kihagyott helyzetekkel tarkított utolsó játékrész mindösszesen egy találat esett, de azt szerencsére a vendégek lőtték egy perccel a vége előtt Krizsai Bence révén. A DVSE 9-4-re nyert a bajnokság egyik legerősebb csapatának otthonában és két pontra megközelítette az éllovas VIVA OSC-t. A debreceniek a záró fordulóban pont a fővárosiakat fogadják, és amennyiben hazai pályán megverik az OSC fiókcsapatát, megvédik bajnoki címüket és feljutnak az első osztályba!

– Fantasztikusan játszottak a srácok, védekezésben egészen remek teljesítményt nyújtottak. Próbáltak minket megtörni, de nem sikerült és egy remek győzelmet arattunk egy nagyon kemény ellenfél otthonában. Jövőhéten egy mindent eldöntő derbi vár ránk, bízom benne, hogy nyerünk, megvédjük a bajnoki címünket és valóra váltjuk az álmunkat – nyilatkozta a meccs után Kádár Kálmán vezetőedző.

Férfi Vízilabda OB1/B, 25. forduló
Ceglédi VSE – DVSE-Master Good 4-9 (2-2, 0-2, 2-4, 0-1)
Gólszerzők: Nagy R. 3, Magyar, ill. Macsi P. 4, Somorjai, Krizsai Á., Krizsai B., Macsi M., Tőzsér
A bajnoki címről döntő DVSE-Master Good – VIVA OSC rangadót május 25-én délben játsszák a Debreceni Sportuszodában.